» آرشیو مطالب » قصد اجرای داستان واقعی عشق یک پلنگ به دختری مازندرانی را دارم
2380247
آرشیو مطالب - تئاتر ایران

قصد اجرای داستان واقعی عشق یک پلنگ به دختری مازندرانی را دارم

اردیبهشت 29, 1396 1

فرهاد تجویدی با اشاره به نگارش نمایشنامه «ماه و پلنگ» اظهار کرد که این نمایشنامه بر اساس داستانی واقعی است و قصد اجرای آن را در تماشاخانه سنگلج دارد.

به گزارش تئاتر آنلاین، فرهاد تجویدی درباره فعالیت های خود در زمینه کارگردانی تئاتر در سال جاری به مهر گفت: آبان ماه و آذرماه سال جاری یک نوبت اجرایی در تماشاخانه سنگلج دارم از این رو پیشنهاد اجرای نمایش «تضاد منافع» را که روایتگر داستان درگیری رییس دیوان عالی آمریکا با رییس جمهور منتخب آن کشور است، ارائه دادم. این نمایشنامه نوشته جی براد است که توسط احمد شادمان ترجمه شده است.

وی ادامه داد: این نمایشنامه کاری بسیار نو است که سال ها پیش آن را از مترجم اثر خریداری کردم. هر دوره ای اتفاقی برای این نمایشنامه افتاد و مجوز اجرا دریافت نکرد ولی امیدوارم این بار نمایشنامه «تضاد منافع» مجوز اجرا بگیرد.

این کارگردان تئاتر با بیان اینکه می داند تماشاخانه سنگلج مختص اجرای نمایش های ایرانی است، اظهار کرد: در حال نگارش نمایشنامه ای با عنوان «ماه و پلنگ» هستم که داستان واقعی عشق یک پلنگ به دختری مازندرانی است. قصد دارم این نمایشنامه را هم برای اجرا در تماشاخانه سنگلج پیشنهاد دهم.

تجویدی با اشاره به اینکه بیشتر آثار پیشین او در سالن های تئاتر حوزه هنری به صحنه رفته است، یادآور شد: خیلی دوست دارم آثار قبلی ام را بازتولید کنم و در دیگر سالن های تئاتری روی صحنه ببرم. این سوءتعبیر شده بود که من فقط دوست دارم در سالن های تئاتر حوزه هنری آثار خود را به صحنه ببرم در حالیکه تنها راه کار کردن من آنجا بود.

فرهاد تجویدی زمستان ۹۵ و بهار ۹۶ نمایش «من» را در سالن اصلی پردیس تئاتر تهران به صحنه برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×