» آرشیو مطالب » «عاشقانه‌ای برای عباس» به ایرانشهر می‌ آید
2200560
آرشیو مطالب - تئاتر ایران

«عاشقانه‌ای برای عباس» به ایرانشهر می‌ آید

شهریور 17, 1395 0

نمایش «عاشقانه ای برای عباس» کاری از سیدعلی موسویان و به تهیه‌کنندگی محسن زارع اشکذری از اواخر مهر ماه در تماشاخانه ایرانشهر اجرای خود را آغاز می کند.

به گزارش تئاتر آنلاین، نمایش «عاشقانه ای برای عباس» به نویسندگی و کارگردانی سیدعلی موسویان و تهیه کنندگی محسن زارع اشکذری با نگاهی به زندگی شهید مدافع حرم مصطفی صدرزاده یکی از فرماندهان گردان عمار لشگر فاطمیون در سوریه از ۲۴ مهرماه درتالار ناظرزاده تماشاخانه ایرانشهر به صحنه می رود.

شهید «مصطفی صدرزاده» متولد ۱۳۶۵ دانشجوی ترم آخر رشته ادیان و عرفان دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز بود. او فرمانده گردان عمار لشکر فاطمیون بود که در ظهر تاسوعا حین درگیری با نیروهای تروریست توسط تیر تک‌تیرانداز نیروهای تکفیری در حلب سوریه به شهادت رسید.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «سید عباس نانوای ساده ای است که در ورامین زندگی می کند. بر اساس اتفاقی تصمیم می گیرد به سوریه و عراق رفته و با نیروهای تکفیری بجنگد. اما همسرش زهرا سادات مخالف است. با آمدن یک کارگر افغانی به نام نجیب که اتفاقا او هم قصد رفتن به سوری را دارد. سید عباس تصمیم می گیرد خود را افغانی جا زده و همراه لشگر فاطمیون اعزام شود. اما اوحدی صاحب خانه نجیب پایش را روی خرخره او گذاشته که خانه اش را تخلیه کند. این در حالی است که گلنار همسر نجیب پا به ماه است. دیدن دو خواب زنها را مجاب می کند که شوهرانشان را برای رفتن به جنگ بدرقه کنند.»

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×