» آرشیو مطالب » «شیر کتابخانه» خوانده و نقد می‌شود
2968155
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

«شیر کتابخانه» خوانده و نقد می‌شود

آذر 6, 1397 0

2968155
دومین نشست «مشق صحنه» با نمایشنامه خوانی و بررسی نمایشنامه «شیر کتابخانه» برگزار می شود.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی مؤسسه افرامانا، دومین نشست «مشق صحنه» با حضور کیومرث قنبری آذر، ناصر آویژه، منوچهر اکبرلو و بهزاد صدیقی ساعت ۱۸ روز شنبه ۱۰ آذر ماه ۹۷ در فرهنگسرای ارسباران برگزار می شود.

سلسله نشست های «مشق صحنه» با هدف بررسی تئاتر و نمایشنامه های کودک و نوجوان توسط باشگاه تئاتر فرهنگسرای ارسباران و با همکاری مؤسسه افرامانا ماهی یک بار برگزار می شود.

در این نشست که با حضور کیومرث قنبر آذر، ناصر آویژه، منوچهر اکبرلو و سپیده دبیری و بهزاد صدیقی برگزار می شود، ابتدا نمایشنامه «شیر کتابخانه» نوشته کیومرث قنبری آذر به کارگردانی ناصر آویژه نمایشنامه خوانی می شود و سپس این اثر با حضور مهمانان این نشست مورد بررسی قرار می گیرد.

در این نشست که ساعت ۱۸ روز شنبه ۱۰ آذرماه ۹۷ در سالن استاد ذوالفقاری فرهنگسرای ارسباران برگزار می شود، ناصر آویژه، کیومرث قنبری آذر، ساره هداوند، رها آویژه، نیما آویژه و رادین میرباقری نمایشنامه «شیر کتابخانه» را نقش خوانی می کنند.

در خلاصه این نمایشنامه که اقتباسی از داستان کوتاهی از میشل نودسن است، آمده: با ورود شیر به کتابخانه، اوضاع کتابخانه کمی به‌هم می‌ریزد! اما خانم مدیر کتابخانه اجازه می‌دهد که شیر در کتابخانه بماند زیرا هیچ قانونی، ماندنِ شیرها را در کتابخانه‌ها ممنوع نکرده‌است! اما در ادامه اتفاقات جالبی می‌افتد و …

این اثر نمایشی در ۹ صحنه نوشته شده است.

پیش از این نیز در نخستین نشست «مشق صحنه» نمایشنامه «افسانه سیمرغ» نوشته بهرام جلالی پور نمایشنامه خوانی و بررسی شده بود.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×