» برگزیده » شبی که موسیقی پاپ و سنتی برای ایران نواختند
1586
برگزیده

شبی که موسیقی پاپ و سنتی برای ایران نواختند

مهر 6, 1392 0

 برج میلاد شامگاه چهارشنبه – سوم مهرماه – میزبان کنسرت «عشق من،‌ ایران من‌»، باهمکاری دو هنرمند سنتی و پاپ «سالار عقیلی» و «رضا صادقی» بود.

در این کنسرت رضا صادقی و سالار عقیلی هر کدام به اجرای چند قطعه با مضامین ایرانی پرداختند و در دو قطعه دوئت‌خوانی کردند.

کنسرت با پخش کلیپی از مراحل مقدمات اجرای کنسرت آغاز شد و پس از حضور گروه کر و نوازنده‌ها، رضا صادقی روی صحنه حاضر و با خواندن قطعه «دودکش» – آهنگ تیتراژ سریالی با همین عنوان – کارش را آغاز کرد.

او در پاسخ به استقبال و شور و حال مخاطبین گفت: بیرون از این سالن اگر داد بزنید، به شما گیر می‌دهند پس هرچه قدر می‌توانید در این کنسرت داد بزنید.

صادقی در ادامه کنسرت گفت: این اتفاق با هم بودن و خواندن، یک مهمانی کاملا ایرانی است و افتخاری است که نصیب من شد در کنار سالار عقیلی بخوانم‌، به بهانه باورهایی به نام ایران زمین. من خیلی خوشحالم که این اتفاق به نام ایران است.

رضا صادقی پس از معرفی عباس لطیفی به عنوان رهبر ارکستر گفت: به افتخار کسانی که جان دادند تا ما جان بگیریم. از شما می‌خواهم به افتخار ناصر عبدالهی، همایون خرم‌، پرویز مشکاتیان،‌ فروغ فرخ‌زاد‌ و احمد شاملو 30 ثانیه ایستاده کف بزنید.

صادقی در ادامه افزود: امیدوارم این شب بهترین شب ایرانی برای من و شما باشد و در ادامه قطعه‌ «با اجازه خدا» را اجرا کرد و پس از اجرای یک قطعه دیگر صحنه را به سالار عقیلی سپرد.

عقیلی نیز پس از حضور روی سن و پاسخ به شور و حال حاضران، پس از اجرای قطعات «وطنم ای شکوه پابر جا»، «عشق دیرین» و «خاک مهرآئین»، صحنه را ترک کرد.

در ادامه‌ کنسرت، رضا صادقی در سخنانی گفت: سه ستاره قشنگ در زندگی نصیب من شده است، اول اینکه دوستانی مثل شما دارم، دوم یک ایرانی هستم و از نسل تخت جمشیدم و سوم اینکه یک بندرعباسی و جنوبی‌ام که با دریا بزرگ شده‌ام. وی در ادامه به اجرای قطعه «خدا با منه» پرداخت.

این خواننده پاپ کارش را با اجرای یک آهنگ جدید با ترجیع بند«شک نکن اونجا خود ایران» را خواند و گفت: این آهنگ را دو شب پیش برای این کنسرت آماده کرده است

صادقی با گفتن این‌که می‌خواهم از شما تست خاطره بگیرم، از حاضران خواست بخشی از ترانه «مشکی رنگ عشقه» را به‌ صورت جمعی بخوانند و این کار باعث ایجاد فضایی شاد در سالن شد و او افزود:شاد باشید که خدای ما خدای غم و اندوه نیست، بلکه خدای خنده و شادی است و ما ایرانی‌ها در جهان به این معروف هستیم که همواره یک لبخند روی لبان‌مان است.

او افزود: از ویژگی‌های جالب این کنسرت باید به این نکته هم اشاره کرد که باعث شده سالار عقیلی هم «مشکی پوش» شود.

در ادامه سالار عقیلی برای بار دوم روی صحنه حاضر شد و گفت: بسیار خوشحالم امشب در خدمت شما هستم. این کنسرت برای ایران و شما مردم ایران برگزار شده است.

وی افزود: عده‌ای پس از تبلیغاتی که شده بود با توجه به عنوان کنسرت و حضور دو خواننده سنتی و کلاسیک به من و آقای رضا صادقی ایراد گرفتند و پرسیدند چرا پاپ و سنتی در کنار هم؟ اما «هر کسی نغمه خود خواند و از صحنه رود، خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد.»

وی ادامه داد: وقتی قرار شد با رضا صادقی کنسرت بدهم، خیلی خوشحال شدم. ایشان آدمی موجه و بین مردم بسیار دوست داشتنی هستند و به لحاظ منش و شخصیت، بنده ایشان را بسیار دوست دارم.

صادقی چند روز پیش به خبرنگاری گفت: برگزاری این کنسرت را می‌توانم این طور تشبیه کنم که من و سالار عقیلی در این کنسرت دو برادریم با مادری به نام ایران که ما را کنار هم جمع کرده است. من گیس مادر را شانه می‌زنم و ایشان چشمانش را سرمه می‌کشد.

عقیلی در ادامه گفت: من و آقای صادقی بیشترین کارهای وطنی را داشتیم و برای برگزاری این کنسرت قرعه به نام ما افتاد. ما درکنار هم هستیم، نه در مقابل هم و در پشت هم هستیم. موسیقی فاخر مرز نمی‌شناسد. من خودم در ماشینم موسیقی فاخر پاپ گوش می‌دهم.

عقیلی در ادامه به اجرای قطعات «چله به چله» ساخته بابک زرین‌ با شعری از افشین یدالهی،‌ «خوشه چین‌»، «وطن ای هستی من‌» پرداخت.

وی در ادامه از حامیان مالی کنسرت یعنی شرکت کانون ایران نوین و شرکت عظیم شهر تشکر کرد و کنسرت با اجرای مشترک قطعات «ایران، ایران» و «ای ایران، ای مرز پر گوهر» و همراهی پرشور و شعف حاضران به پایان رسید.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×