» آرشیو مطالب » «شب، داخلی، دیوار» در فهرست نامزدهای جوایز آسیا پاسیفیک
4254843
آرشیو مطالب - سینما و تئاتر بین الملل

«شب، داخلی، دیوار» در فهرست نامزدهای جوایز آسیا پاسیفیک

مهر 21, 1401 0

4254843

جوایز آسیا پاسیفیک فهرست نامزدهای ۲۰۲۲ خود را اعلام کرد و از ایران فیلم «شب، داخلی، دیوار» در ۲ بخش و یک مستند را در میان نامزدهایش جای داد.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از ورایتی، پانزدهمین دوره جوایز اسکرین آسیا پاسیفیک فهرست نامزدهایش را اعلام کرد.

در این میان فیلم «پیش از حالا و بعد» که با نام «نانا» نیز شناخته می‌شود ساخته کامیلا آندینی با نامزدی در چهار بخش پیشتاز نامزدی این جوایز شد. داستان این فیلم درباره خاطرات فرار یک نجیب‌زاده زن از پاکسازی توسط کمونیست‌هاست. «شاعر» ساخته دارژان اومیربایف از قزاقستان، «این چیزی است که به خاطر دارم» ساخته آکتان آریم کوبات از قرقیزستان و فیلم «وقتی امواج رفتند» ساخته لاو دیاز از فیلیپین دیگر فیلم‌هایی هستند که با نامزدی در ۳ بخش بیشترین توجه را کسب کرده‌اند.

در بخش بهترین فیلمنامه وحید جلیلوند برای نوشتن فیلمنامه «شب، داخلی، دیوار» نامزد شده است و در بخش بهترین بازیگری نیز نوید محمدزاده برای بازی در همین فیلم از نامزدهای امسال است.

در بخش بهترین فیلم مستند نیز، فیلم «دختران نجار- دونوازی برای یک رویا» ساخته آزاده بیزارگیتی محصول ایران و چک درباره ۲ دختر نجار از نامزدهای این بخش است.

کامیلا آندینی برای «پیش از حالا و بعد»، شین سو وون برای «اوماجو»، دیوی چو برای «بازگشت به سئول»، عامر فخرالدین برای «غریبه» و لاو دیاز برای «وقتی امواج رفتند» نامزد دریافت جایزه در بخش بهترین کارگردانی شده‌اند.

این جوایز که دربرگیرنده ۷۸ کشور است که در حوزه آسیا اقیانوسیه جای دارند ۱۱ نوامبر برندگان خود را انتخاب می‌کند.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×