» آرشیو مطالب » سالنی جدید در تالار محراب راه‌ اندازی می‌ شود
2419926
آرشیو مطالب - تئاتر ایران

سالنی جدید در تالار محراب راه‌ اندازی می‌ شود

فروردین 14, 1396 0

رییس تالار محراب اظهار کرد که تا فصل تابستان سال جاری، فضایی جدید در این مجموعه تئاتری برای اجرای آثار نمایشی به ویژه آثار تجربی راه اندازی و فعال می شود.

به گزارش تئاتر آنلاین، ابراهیم گله دارزاده رییس تالار محراب درباره وضعیت راه اندازی سالنی جدید در فضای باز این مجموعه تئاتری که طی ۲ سال اخیر پیگیر اجرایی شدن آن بود به (تئاتر آنلاین) مهر گفت: خوشبختانه بعد از حدود ۲ سال پیگیری ها به نتیجه رسیدیم و طی تفاهمی که با شهرداری منطقه ۱۱ داشتیم، قرار شد فضایی جدید برای اجرای نمایش در محوطه باز تالار محراب احداث کنیم.

وی یادآور شد: ما پیش از این وعده احداث و راه اندازی این سالن جدید را داده بودیم و خوشحالیم محقق می شود. ما در ۳ مرحله برای احداث این سالن اقدام کردیم که مرحله اول برداشتن سکوی گرد محوطه تالار محراب بود. بعد از آن با سازه های جداشونده سالنی گرد و سر پوشیده درست کردیم. در مرحله بعد نیز امکانات نور و صدا نیز در این سالن نصب شد.

رییس تالار محراب اظهار کرد: تمام تلاش ما این است که تا فصل تابستان سال جاری این فضای جدید به ظرفیت کالبدی تئاتر افزوده و مورد بهره برداری قرار گیرد. قصد داریم تا این سالن از فصل تابستان میزبان آثار جشنواره های مختلف از جمله جشنواره نمایش های آیینی و سنتی باشد.

گله‌دارزاده با بیان اینکه ظرفیت این سالن جدید بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ مخاطب قابل تغییر است، توضیح داد: این سالن گرد دارای سقف بلندی است و همه امکانات آن اعم از اتاق فرمان نیز پرتابل طراحی شده است. یعنی بسته به هر اجرا می تواند تمامی امکانات این سالن جابجا شود.

وی افزود: این سالن ویژگی میزبانی اجراهایی خاص و تجربی را دارد.

رییس تالار محراب درباره نحوه انتخاب آثار برای این سالن جدید تئاتری، گفت: با تعدادی از هنرمندان خاصه هنرمندانی که کارهای تجربی و خاص دارند گفتگوهایی داشته ایم و آنها مایل به اجرا در این فضا هستند. همچنین فراخوانی را منتشر خواهیم کرد تا گروه های متقاضی اجرا در این فضای جدید پیشنهاد خود را ارائه دهند و سپس با حضور یک شورای انتخاب، آثار این سالن نمایشی را انتخاب می کنیم.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×