تئاتر آنلاین

اخبار تئاتر، عکس تئاتر، فیلم تئاتر و اخبار سینما جهان

سالنی جدید در تالار محراب راه‌ اندازی می‌ شود

1
0
2419926
Reading Time: 2 minutesReading Time: 2 minutes

رییس تالار محراب اظهار کرد که تا فصل تابستان سال جاری، فضایی جدید در این مجموعه تئاتری برای اجرای آثار نمایشی به ویژه آثار تجربی راه اندازی و فعال می شود.

به گزارش تئاتر آنلاین، ابراهیم گله دارزاده رییس تالار محراب درباره وضعیت راه اندازی سالنی جدید در فضای باز این مجموعه تئاتری که طی ۲ سال اخیر پیگیر اجرایی شدن آن بود به (تئاتر آنلاین) مهر گفت: خوشبختانه بعد از حدود ۲ سال پیگیری ها به نتیجه رسیدیم و طی تفاهمی که با شهرداری منطقه ۱۱ داشتیم، قرار شد فضایی جدید برای اجرای نمایش در محوطه باز تالار محراب احداث کنیم.

وی یادآور شد: ما پیش از این وعده احداث و راه اندازی این سالن جدید را داده بودیم و خوشحالیم محقق می شود. ما در ۳ مرحله برای احداث این سالن اقدام کردیم که مرحله اول برداشتن سکوی گرد محوطه تالار محراب بود. بعد از آن با سازه های جداشونده سالنی گرد و سر پوشیده درست کردیم. در مرحله بعد نیز امکانات نور و صدا نیز در این سالن نصب شد.

رییس تالار محراب اظهار کرد: تمام تلاش ما این است که تا فصل تابستان سال جاری این فضای جدید به ظرفیت کالبدی تئاتر افزوده و مورد بهره برداری قرار گیرد. قصد داریم تا این سالن از فصل تابستان میزبان آثار جشنواره های مختلف از جمله جشنواره نمایش های آیینی و سنتی باشد.

گله‌دارزاده با بیان اینکه ظرفیت این سالن جدید بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ مخاطب قابل تغییر است، توضیح داد: این سالن گرد دارای سقف بلندی است و همه امکانات آن اعم از اتاق فرمان نیز پرتابل طراحی شده است. یعنی بسته به هر اجرا می تواند تمامی امکانات این سالن جابجا شود.

وی افزود: این سالن ویژگی میزبانی اجراهایی خاص و تجربی را دارد.

رییس تالار محراب درباره نحوه انتخاب آثار برای این سالن جدید تئاتری، گفت: با تعدادی از هنرمندان خاصه هنرمندانی که کارهای تجربی و خاص دارند گفتگوهایی داشته ایم و آنها مایل به اجرا در این فضا هستند. همچنین فراخوانی را منتشر خواهیم کرد تا گروه های متقاضی اجرا در این فضای جدید پیشنهاد خود را ارائه دهند و سپس با حضور یک شورای انتخاب، آثار این سالن نمایشی را انتخاب می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *