» آرشیو مطالب » روش‌های برگزاری جشنواره تئاتر آیینی و سنتی/به‌زودی تصمیم می‌گیریم
3108632
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

روش‌های برگزاری جشنواره تئاتر آیینی و سنتی/به‌زودی تصمیم می‌گیریم

تیر 26, 1400 0

3108632
دبیر بیستمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی اعلام کرد برای برگزاری این دوره از جشنواره و با توجه به شرایط کرونایی ۲ روش مدنظر قرار گرفته که به زودی در خصوص نحوه برگزاری تصمیم‌گیری می‌شود.

داود فتحعلی بیگی دبیر بیستمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی که در سال جاری و به دلیل شرایط کرونایی در پاییز ۱۴۰۰ برگزار می‌شود، درباره اینکه برگزاری جشنواره به صورت مجازی خواهد بود یا تلفیقی از برگزاری حضوری و مجازی، به تئاتر آنلاین گفت: در هفته جاری برای نحوه برگزاری بیستمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی تصمیم‌گیری قطعی خواهیم کرد. آنچه مسلم است ما باید ۲ روش را برای برگزاری این دوره از جشنواره مدنظر قرار دهیم.

وی توضیح داد: اگر شرایط کرونایی موجود در جامعه فروکش کند برخی برنامه‌های جشنواره بیستم در فضاهای داخلی و برخی در فضاهای بیرونی اجرا خواهند شد. اگر شرایط فروکش نکند که کارگردان‌ها طراحی آثار خود را به گونه‌ای انجام می‌دهند که در فضای باز اجرا شوند.

فتحعلی بیگی با بیان اینکه البته برخی آثار امکان تغییر طراحی برای اجرای در فضای باز را نخواهند داشت، یادآور شد: از این رو برگزاری آنلاین و اینترنتی جشنواره بیستم نیز مدنظر است تا اجرای برخی آثار که باید در فضای داخلی سالن‌ها انجام شود، از طریق اینترنت برای مخاطبان پخش شود.

دبیر بیستمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی درباره وضعیت بخش بین‌الملل این دوره از جشنواره با توجه به شرایط کرونایی، اظهار کرد: در این شرایط نمی‌توان برای بخش بین‌الملل میزبان اجراهای خارجی بود و شاید در بخش سمینار آن هم به صورت آنلاین بتوانیم میزبان هنرمندان خارجی باشیم.

این هنرمند با سابقه نمایش‌های آیینی و سنتی در پایان سخنان خود تصریح کرد: اگر امکان دعوت و پذیرش گروه‌های تراز اول خارجی برای حضور در جشنواره فراهم باشد اتفاق خوبی است ولی با توجه به شرایط کرونایی و اقتصادی این امکان میسر نیست پس بهتر است به جای دعوت از گروه‌های درجه دو و سه خارجی، امکانات خود را صرف گروه‌های وطنی کنیم تا هر چه بهتر کارهای شان را ارائه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×