» آرشیو مطالب » دوره سریال‌های طنز آپارتمانی در تلویزیون به سر آمده است
آرشیو مطالب

دوره سریال‌های طنز آپارتمانی در تلویزیون به سر آمده است

مهر 9, 1391 0

دوره سریال‌های طنز آپارتمانی در تلویزیون به سر آمده و دیگر اینگونه آثار مخاطب چندانی را پای این رسانه نمی کشاند.

ˈمحمدرضا لطفیˈ روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا به مجموعه طنز ˈخانه اجاره‌ایˈ ساخته ˈشاهد احمدلوˈ از تولیدات شبکه سوم سیما اشاره کرد و افزود: این سریال یک عقب گرد برای کارگران آن به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: احمدلو از کارگردانان با استعداد تلویزیون بویژه در حوزه طنز است و سال گذشته با ساخت سریال ˈسه دونگ سه دونگˈ که ماه رمضان پخش شد، نشان داد که استعداد خوبی برای ساخت آثار طنز دارد.

لطفی با بیان اینکه احمدلو در سری دوم خانه اجاره‌ای، اثر قابل قبولی را راهی آنتن تلویزیون نکرده است، گفت: خانه اجاره‌ای به شدت ضعیف است و می‌توان گفت که یکی از ضعیف‌ترین کارهای تلویزیون در چند سال اخیر به شمار می‌رود.

این منتقد سینما و تلویزیون تاکید کرد: در این مجموعه نه از داستان و قصه جذاب و نه از کارگردانی خوب و جذابیت های بصری خبری است، بلکه با یکسری بازیگر سر و کار داریم که به شکل تخت و روحوضی جلوی دوربین آمدند و سعی می کنند به فراخور خلاقیت خود، نمک کار را زیاد کنند.

لطفی با بیان اینکه بازیگران ˈخانه اجاره‌ایˈ مقابل دوربین رها شدند، توضیح داد: این تیپ سریال‌ها نیمه دوم دهه 70 به اوج خود رسید و سری اول ˈزیر آسمان شهرˈ از جمله بهترین اینگونه آثار بود اما سریال سازان و دست اندرکاران تلویزیونی هنوز فکر می‌کنند مخاطب امروز همان مخاطب دهه 70 است. باید توجه داشت که عمر این مجموعه ها به پایان رسیده و دیگر مخاطب چندانی ندارند.

وی گفت که باید قبول کرد که مخاطب امروز به شدت هوشمند بوده، چراکه با آثار روز دنیا در ارتباط است و خیلی خوب می‌تواند سریال خوب را از بد تشخیص دهد.

لطفی یادآور شد: افت سریال ˈخانه اجاره‌ایˈ تنها به کارگردان آن باز نمی گردد زیرا این مجموعه از ابتدا در جذب مخاطب موفق نبود که با تغییر کارگردان، ریتم کار تغییر کند؛ ˈخانه اجاره‌‌ایˈ از کلیشه‌های رایج دهه 70 از جمله ذوق زدگی اهالی ساختمان از حضور یک بازیکن مطرح فوتبال استفاده می‌کند که دوره آنها به سر آمده است.

ایرنا

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×