» آرشیو مطالب » دبیر اجرایی جشنواره تئاتر استانی گیلان انتخاب شد
3413464
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

دبیر اجرایی جشنواره تئاتر استانی گیلان انتخاب شد

آبان 4, 1399 0

3413464
رشت- رئیس شورای سیاست گذاری جشنواره تئاتر استانی گیلان با اشاره به اینکه «محمد علی صادق حسنی» به عنوان دبیر این جشنواره معرفی شد، گفت: مهلت ارسال آثار نیز تا ۱۵ آبان ماه تمدید شد.

فیروز فاضلی در گفتگو با تئاتر آنلاین با اشاره به برگزاری سی و سومین جشنواره تئاتر استانی گیلان از اول تا چهارم آذر ماه امسال، اظهار کرد: این جشنواره با همکاری انجمن هنرهای نمایشی گیلان به منظور رشد و گسترش و ساماندهی هنر تئاتر هر ساله انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه گیلان در حوزه هنر به ویژه تئاتر و نمایش سابقه‌ای طولانی و درخشان دارد و حضور هنرمندان برجسته گیلانی در عرصه تئاتر و نمایش کشور دلیل این ادعا است، گفت: رشد و توسعه فعالیت‌های اجتماعی و آگاهی بخشی با تکیه بر هنر نمایش، بومی سازی ظرفیت‌های فرهنگی و هنری با تکیه بر استعدادهای جوان و استفاده از بسترهای فرهنگی و هنری برای رشد و اعتلای فرهنگ عمومی از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است.

رئیس شورای سیاست گذاری جشنواره تئاتر استانی گیلان با اشاره به معرفی دبیر اجرایی جشنواره امسال، افزود: «محمد علی صادق حسنی» هنرمند برجسته و شناخته شده عرصه تئاتر، نمایش، سینما و تلویزیون استان گیلان به عنوان دبیر این جشنواره انتخاب شده است.

وی با بیان اینکه آخرین مهلت ارسال آثار به این جشنواره پنجم آبان ماه تعیین شده بود که تا ۱۵ همین ماه تمدید شد، ادامه داد: هنرمندان علاقه مندان به شرکت در این جشنواره باید آثار خود را با موضوعات مرتبط با شعار سال ۹۹ (جهش تولید)، موضوعات مرتبط با بیماری کووید ۱۹ و کاهش آسیب‌های اجتماعی، موضوعات مرتبط با شور و نشاط اجتماعی و تحکیم خانواده، موضوعات مرتبط با فرهنگ و هنر بومی و منطقه‌ای و ایرانی و اسلامی و موضوعات مرتبط با یکصدمین سال شهادت میرزا کوچک جنگلی به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

فاضلی با اشاره به اینکه یکی از شرایط شرکت آثار در این جشنواره نمایش آثار بعد از پایان جشنواره تئاتر استانی سال گذشته تا اول آبان ماه امسال است، اضافه کرد: چهار نسخه فیلم اثر در نیز باید به دبیرخانه جشنواره ارسال شود.

وی با بیان اینکه در این جشنواره تنها آثار صحنه‌ای مورد قضاوت قرار می‌گیرند، گفت: برگزیدگان بخش رقابتی جشنواره نیز به جشنواره تئاتر فجر معرفی خواهند شد.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×