» آرشیو مطالب » خواجه نصیر سوژه تئاتر شد/ تمرین برای اجرای یک نمایش ایرانی
2771034
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

خواجه نصیر سوژه تئاتر شد/ تمرین برای اجرای یک نمایش ایرانی

آبان 27, 1397 0

2771034
شکرخدا گودرزی که این روزها مشغول تمرین یک اثر نمایشی کوتاه است، اعلام کرد قصد دارد در پروژه بعدی، نمایشی را براساس زندگی خواجه نصیرالدین طوسی روی صحنه ببرد.

شکرخدا گودرزی نویسنده، بازیگر و کارگردان تئاتر درباره جدیدترین فعالیت اجرایی خود در زمینه کارگردانی تئاتر به تئاتر آنلاین گفت: این روزها مشغول تمرین یک نمایش ایرانی هستم که از متون خودم نیست. این اثر بر خلاف کارهای پیشینم که بازیگران زیادی داشتند، کاری کم بازیگر است.

وی درباره عنوان، زمان و مکان اجرای اثر مدنظر افزود: هنوز مشغول تمرین هستم و قصد دارم در سال جاری این اثر را روی صحنه ببرم و بعد از قطعی شدن زمان و مکان اجرا، درباره این نمایش اطلاع رسانی می کنیم.

گودرزی درباره برنامه ریزی خود برای اجرای یک اثر نمایشی در تالار وحدت، اظهار کرد: بعد از اجرای نمایش «سهروردی» چند کار نوشته و تمام کردم که یکی از این آثار را که درباره خواجه نصیرالدین طوسی است برای اجرا به تالار وحدت ارائه داده ام.

به گفته وی، نشستی با معاون هنری وزیر ارشاد و همچنین مدیرعامل بنیاد رودکی برای اجرا این اثر داشته است.

کارگردان آثاری چون «بهرام چوبینه» و «سهروردی» در پایان سخنان خود تاکید کرد: خواجه نصیرالدین طوسی از افراد تاثیرگذار در تاریخ ایران است که مسیر تاریخی ایران را تغییر داده است. اجرای اثری نمایشی درباره زندگی خواجه نصیرالدین طوسی در راستای اندیشه ایران‌شهری و تئاتر ملی است.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×