» آرشیو مطالب » تماشاخانه سیار کانون مهمان کودکان و نوجوانان کیش شد
4326740
آرشیو مطالب - سینما و تئاتر بین الملل

تماشاخانه سیار کانون مهمان کودکان و نوجوانان کیش شد

آبان 17, 1401 1

4326740

کودکان و نوجوانان مدارس ابتدایی جزیره کیش میزبان برنامه‌های فرهنگی و هنری تماشاخانه سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بودند.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، لیلا شویدی مسئول تماشاخانه‌های سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان عنوان کرد: سال گذشته پنج شب و در پنج محله جزیره کیش مهمان کودکان و نوجوانان به همراه خانواده‌هایشان بودیم و به دلیل استقبال خوب و خاطره ماندگاری که در ذهن و روح این مردمان خونگرم به جا ماند امسال از طرف معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش برای دومین سال به این جزیره دعوت شدیم و به‌ مناسبت روز سیزده آبان به کنار مدارس این جزیره رفتیم.

وی یادآور شد: تاکنون سه اجرا در ۲ مدرسه و یک شهرک مسکونی داشتیم و در روزهای آتی مدارس و محله‌های بیشتری را پوشش خواهیم داد. ارتباط خوب بچه‌ها با نمایش «جک و لوبیای سحرآمیز» و همراهی شخصیت‌های نمایش تا پایان اجرا یکی از نکته‌های قابل توجه حضور این نمایش بر روی صحنه تماشاخانه سیار است. آشنایی با تکنیک عروسکی و صداپیشگی‌های زیاد این نمایش یکی از هدف‌های انتخاب این اثر برای اجرا در این برنامه‌هاست.

شویدی در پایان گفت: همچنین برگزاری مسابقه با هدف وحدت و همدلی در مشارکت و انجام بازی‌های گروهی نیز یکی دیگر از هدف‌های مهم این برنامه‌هاست. تماشاخانه سیار کانون پیام‌های خود را به صورت غیرمستقیم با ابزاری پرنفوذ و بدون واسطه به نام نمایش به کودکان و نوجوانان می‌رساند و امیدواریم بتوانیم لحظاتی شاد، همراه با آموزه‌های اخلاقی و ارزشی را به بچه‌ها هدیه کنیم.

برنامه‌های تماشاخانه سیار تا پایان روز هجدهم آبان روزانه ۲ نوبت صبح و عصر در کنار دبستان‌های مولوی، پروین اعتصامی، شهیدفکوری، شریف و همچنین محله‌های اسکله میرمهنا، پارک مینا، فرهنگسرای میلاد و اسکله تفریحی ادامه خواهد داشت.

جزیره کیش که از هر طرف محصور در آب‌های خلیج فارس است با بیش از ۴۱‌ هزار نفر جمعیت یکی از مهم‌ترین جزایر کشورمان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×