تماشاخانه سیار کانون مهمان کودکان و نوجوانان کیش شد

کودکان و نوجوانان مدارس ابتدایی جزیره کیش میزبان برنامه‌های فرهنگی و هنری تماشاخانه سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بودند. به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، لیلا شویدی مسئول تماشاخانه‌های سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان عنوان کرد: سال گذشته پنج شب و در […]

کودکان و نوجوانان مدارس ابتدایی جزیره کیش میزبان برنامه‌های فرهنگی و هنری تماشاخانه سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بودند.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، لیلا شویدی مسئول تماشاخانه‌های سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان عنوان کرد: سال گذشته پنج شب و در پنج محله جزیره کیش مهمان کودکان و نوجوانان به همراه خانواده‌هایشان بودیم و به دلیل استقبال خوب و خاطره ماندگاری که در ذهن و روح این مردمان خونگرم به جا ماند امسال از طرف معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش برای دومین سال به این جزیره دعوت شدیم و به‌ مناسبت روز سیزده آبان به کنار مدارس این جزیره رفتیم.

وی یادآور شد: تاکنون سه اجرا در ۲ مدرسه و یک شهرک مسکونی داشتیم و در روزهای آتی مدارس و محله‌های بیشتری را پوشش خواهیم داد. ارتباط خوب بچه‌ها با نمایش «جک و لوبیای سحرآمیز» و همراهی شخصیت‌های نمایش تا پایان اجرا یکی از نکته‌های قابل توجه حضور این نمایش بر روی صحنه تماشاخانه سیار است. آشنایی با تکنیک عروسکی و صداپیشگی‌های زیاد این نمایش یکی از هدف‌های انتخاب این اثر برای اجرا در این برنامه‌هاست.

شویدی در پایان گفت: همچنین برگزاری مسابقه با هدف وحدت و همدلی در مشارکت و انجام بازی‌های گروهی نیز یکی دیگر از هدف‌های مهم این برنامه‌هاست. تماشاخانه سیار کانون پیام‌های خود را به صورت غیرمستقیم با ابزاری پرنفوذ و بدون واسطه به نام نمایش به کودکان و نوجوانان می‌رساند و امیدواریم بتوانیم لحظاتی شاد، همراه با آموزه‌های اخلاقی و ارزشی را به بچه‌ها هدیه کنیم.

برنامه‌های تماشاخانه سیار تا پایان روز هجدهم آبان روزانه ۲ نوبت صبح و عصر در کنار دبستان‌های مولوی، پروین اعتصامی، شهیدفکوری، شریف و همچنین محله‌های اسکله میرمهنا، پارک مینا، فرهنگسرای میلاد و اسکله تفریحی ادامه خواهد داشت.

جزیره کیش که از هر طرف محصور در آب‌های خلیج فارس است با بیش از ۴۱‌ هزار نفر جمعیت یکی از مهم‌ترین جزایر کشورمان است.