» آرشیو مطالب » گفت و گو با افسانه بایگان بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون
2196392
آرشیو مطالب - استان ها - برگزیده

گفت و گو با افسانه بایگان بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون

شهریور 14, 1395 0

شاهرود – بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون اجرای مراسم مشارکتی در زمینه تسهیل ازدواج را از شروط زندگی موفق برشمرد و گفت: تجمل‎گرایی و تشریفات امکان ازدواج را در نسل جوان از بین می‌برد.

به گزارش تئاتر آنلاین، افسانه بایگان در جریان مراسم جشن بزرگ عشق ماندگار به همت موسسه خیریه سبز و حضور افتخاری ۲۵۰ زوج جوان که به میزبانی سالن ورزشی البرز شرقی شاهرود برگزار شد در گفتگو با مهر بیان داشت: دعوت به این مراسم هدیه ای از طرف حضرت علی(ع) و بانو فاطمه(س) بود که نصیب من شد تا ما با بهره گیری از آموزه های دینی بتوانیم به سوی راه درست راهنمایی شویم.

وی افزود: امروز برپایی این مجالس می تواند به افرادی کمک کند تا با برگزاری مراسم کم هزینه و کم خرج بتوانند زندگی مشترک خود را برپایه مکتب اسلامی بنا کنند.

بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون همچنین اظهار داشت: تجمل گرایی و تشریفات در جامعه شرایط تسهیل ازدواج را در نسل جوان از بین می برد و باید با مشارکت یکدیگر و حمایت از خیران در اجرای با شکوه این مراسم سیره زندگی ائمه اطهار (ع) را در زندگی فردی خود جاری کرد.

بایگان در ادامه تصریح کرد: مشارکت در مراسم گروهی نظیر جشن ازدواج به همت خیران، انسان بودن را همچون چراغی در دل شب در وجود ما بیدار می کند و پیداست که جوهره همه ما پیروی از مکتب اهل بیت(ع) و به کار گیری آن در زندگی است.

وی افزود: زن و مرد باید هرچه بیشتر با قناعت و شکیبایی در زندگی خود به درک متقابل دست پیدا کنند و در جامعه ای که وفاق و همدلی شرط اول ارتباطات است نشاط اجتماعی بالاتر خواهد بود و نهادهای مسئول نیز می توانند با اجرای افزون تر این مراسم و پرهیز از تجمل گرایی راه ازدواج آسان را بر جوانان هموار کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×