» آرشیو مطالب » «تئاتر فجر» چهلم چشم انتظار آثار باکیفیت درباره «سردار آسمانی»
4022780
آرشیو مطالب - تئاتر ایران

«تئاتر فجر» چهلم چشم انتظار آثار باکیفیت درباره «سردار آسمانی»

دی 21, 1400 0

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از ستاد خبری چهلمین جشنواره تئاتر فجر، قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره جشنواره «سردار آسمانی» گفت: سردار قاسم سلیمانی یکی از مردان بزرگ دوران ماست و در کسوت‌های متعددی که داشت برای عزت و شرف و هویت ایران از بندبند وجودش مایه گذاشت و با دلاوری‌ها که از خود نشان داد، موجب شد تا لرزه بر پیکر دشمنان ایران و اسلام بیفتد.

وی افزود: این رسالت جامعه هنری است تا در آثاری که خلق می‌کنند، جنبه‌های مختلف رشادت سردار سلیمانی را به تصویر بکشند و امسال برای سومین دوره متوالی، جشنواره ملی تئاتر «سردار سلیمانی» در کرمان برگزار شد و جای بسی خوشحالی است که هنرمندان عرصه تئاتر به خوبی توانسته‌اند به وظیفه‌ای که در قبال سردار سلیمانی دارند، بپردازند.

آشنا با اشاره به ماندگاری این آثار توضیح داد: آثار نمایشی ماندگار و تاثیرگذار خواهند بود که از متنی قوی و تکنیک اجرایی خوبی برخوردار باشند. بی شک چنین اثر نمایشی بر دل می‌نشیند.

حسین مسافر آستانه دبیر چهلمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر نیز گفت: یکی از مهم‌ترین وظایف هنرهای نمایشی به تصویر کشیدن وقایع مهم تاریخی و شخصیت‌های تاثیرگذار معاصر است و سردار قاسم سلیمانی هم یکی از اسطوره‌های دوران ماست و بر همین اساس جشنواره ملی تئاتر «سردار آسمانی» شکل گرفته است.

مسافر آستانه ادامه داد: هنرمندان عرصه‌های مختلف باید به این نکته توجه داشته باشند که برای خلق یک اثر ماندگار درباره شخصیت‌هایی چون سردار سلیمانی باید به تمام ابعاد وجودی این شخصیت‌ها توجه داشته باشند و چنین امری مستلزم کار پژوهشی است.

دبیر چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر عنوان کرد: امسال در جشنواره تئاتر فجر بخش ویژه «سردار آسمانی» برگزار می‌شود، از این رو امیدوارم شاهد حضور تعدادی از آثار با کیفیت جشنواره ملی «سردار آسمانی» در این رویداد باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین محمد مهدی بهداروند مشاور عالی مدیرکل هنرهای نمایشی دراین‌باره گفت: هر اتفاق و رویدادی که با نام و یاد حاج قاسم برگزار شود، مبارک است اما در برگزاری این رویدادها باید با احتیاط عمل کنیم و از برگزاری جشنواره متعدد محلی و کوچک و تکراری پرهیز کنیم. به نظر من باید تمام جشنواره‌هایی که پیرامون شخصیت سردار سلیمانی برگزار می‌شوند در هم تجمیع شوند تا شاهد برگزاری یک جشنواره ملی و قدرتمند باشیم.

رضا بصیرت مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی با اشاره به ضرورت تداوم برگزاری جشنواره ملی سردار آسمانی گفت: این جشنواره از سوی بنیاد روایت فتح، اداره کل ارشاد استان کرمان و انجمن هنرهای نمایشی کرمان برنامه‌ریزی و برگزار می‌شود و انجمن هنرهای نمایشی نیز از برگزاری این رویداد حمایت می‌کند.

وی افزود: برای تداوم برگزاری این جشنواره باید کار کارشناسی دقیقی صورت گیرد تا شاهد نمایش آثار فاخر و ارزشمندی در این رویداد ملی باشیم.

مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی در پایان عنوان کرد: امسال بخش رادیو نمایش نیز به جشنواره افزوده شد و امیدواریم در دوره‌های آتی بخش‌های دیگری به این جشنواره ملی اضافه شود و برای تداوم و ماندگاری جشنواره، ضرورت خلق نمایشنامه‌های قوی درباره سردار سلیمانی احساس می‌شود.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×