294دبیر بیست‌وهشتمین جشنواره‌ بین‌المللی موسیقی فجر از برگزاری این دوره از جشنواره در 15 بخش متنوع خبر داد.

 به گزارش ستاد خبری بیست‌ و هشتمین جشنواره‌ بین‌المللی موسیقی فجر، «علی ترابی» دبیر اجرایی جشنواره موسیقی،گفت: در این دوره از جشنواره چند بخش اصلی وجود دارد که هر کدام به شاخه‌های مختلف تقسیم می‌شوند.

ترابی ادامه داد: یکی از بخش‌های اصلی جشنواره، بخش رقابتی است که خود به زیرشاخه‌های مختلف تقسیم می‌شود.

به‌گفته‌ ترابی بخش رقابتی، اجرای صحنه‌ای، سه شاخه‌ی موسیقی کلاسیک غیر ایرانی، موسیقی کلاسیک ایرانی و آواز جمعی برگزار می‌شود. همچنین در دیگر بخش‌های رقابتی، پایان‌نامه، شاهد رقابت دانشجویانی هستیم که پایان‌نامه‌ دانشگاهی خود را در رشته‌ موسیقی ارائه داده‌اند.

دبیر اجرایی جشنواره افزود: در بخش رقابتی همچنین آهنگسازان نیز در دو گروه «آهنگسازی آزاد» و «بیداری اسلامی» به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت.

علی ترابی با اعلام اینکه در بخش بین‌الملل نیز چهار گروه از مطرح‌ترین گروه‌های خارجی در جشنواره اجرا خواهند داشت، افزود: علاوه بر اجرای گروه‌های خارجی، برای اولین بار پخش فیلم مستند نیز در جشنواره خواهیم داشت که شامل فیلم‌های ایرانی و خارجی خواهد بود.

ترابی با اشاره به اینکه «نسل دیگر» و «استعدادهای درخشان» دو بخش دیگر این دوره از جشنواره هستند که آثاری نو به مخاطبان عرضه خواهند کرد، گفت: امسال نیز برای اولین بار بخش «استعدادهای درخشان» به جشنواره اضافه شده است .همچنین جشنواره همانند گذشته نیز دارای یک بخش با عنوان جنبی است.

به‌گفته‌ی علی ترابی، این بخش در شاخه‌های پاپ، ارکسترال، نواحی و موسیقی ایرانی برگزار خواهد شد.

بیست‌ و هشتمین جشنواره‌ بین‌المللی موسیقی فجر به‌ دبیری حسن ریاحی 25 بهمن تا یکم اسفندماه در شیراز، یاسوج، گرگان و تهران برگزار می‌شود. خراسان غایب بزرگ میزبانی جشنواره موسیقی فجر است.

لینک کوتاه :
اشتراک گذاری :