» آرشیو مطالب » برگزاری جشنواره‌های تئاتر ایثار در 2 استان کشور
4165347
آرشیو مطالب - استان ها

برگزاری جشنواره‌های تئاتر ایثار در 2 استان کشور

مرداد 2, 1401 0

4165347

جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان ایثار به میزبانی استان گیلان و جشنواره ملی تئاتر ایثار به میزبانی استان یزد برگزار می‌شود.

به گزارش تئاتر آنلاین، سیدمرتضی حسینی مدیرکل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران درباره برگزاری جشنواره‌های ملی تئاتر ایثار در استان‌های کشور، گفت: جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان ایثار به میزبانی استان گیلان در ۲ بخش صحنه‌ای و عروسکی و هفتمین دوره جشنواره ملی تئاتر ایثار نیز به میزبانی استان یزد در ۲ بخش صحنه‌ای و خیابانی برگزار می‌شود.

وی یادآور شد: با توجه به لزوم برنامه ریزی فرهنگی برای تقویت تئاتر کودک و نوجوان در حوزه ایثار و شهادت در نشستی با اعضای شورای سیاستگذاری تئاتر ایثار و بررسی شرایط و ظرفیت استان‌ها در برگزاری جشنواره‌های ملی، به جمع بندی برگزاری جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان ایثار در استان گیلان و هفتمین جشنواره ملی تئاتر ایثار در استان یزد، رسیدیم.

حسینی درباره موضوعات مدنظر این ۲ جشنواره، توضیح داد: جلوه‌های ایثار و شهادت در دوران انقلاب و دفاع مقدس، جلوه های ایثار و شهادت در زندگینامه شهدا، ایثارگران، شهدای محور مقاومت (شهدای مدافع حرم)، سبک زندگی ایثارگرانه، ایثار اجتماعی در دوران معاصر، جلوه های ایثار و از خودگذشتگی همسران معظم جانبازان، آزاده‌ها و خانواده‌های معظم شهدا در دوره معاصر، جلوه‌های ایثار و شهادت در مقاطع مختلف تاریخی به خصوص تاریخ معاصر انقلاب، موضوعات مدنظر این ۲ جشنواره هستند.

مدیر گروه تلویزیونی شاهد ادامه داد: جلوه‌های ایثار در آثار نمایشی کودک و نوجوان الف (ویژه مخاطبان رده سنی ۶ الی ۹ سال) و ب (ویژه مخاطبان رده سنی ۱۰ الی ۱۵ سال) در جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان ایثار مورد توجه قرار گرفته است. همچنین هفتمین جشنواره ملی تئاتر ایثار نیز در قالب «از طرح و ایده تا اجرا» برگزار می‌شود.

مدیرکل امور هنری بنیاد شهید در پایان گفت: هنرمندان عرصه نمایش که متقاضی حضور در این ۲ جشنواره هستند، می‌توانند آثار خود را به آدرسی که به زودی اعلام عمومی می‌شود ارسال کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×