برگزاری جشنواره‌های تئاتر ایثار در 2 استان کشور

جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان ایثار به میزبانی استان گیلان و جشنواره ملی تئاتر ایثار به میزبانی استان یزد برگزار می‌شود.

به گزارش تئاتر آنلاین، سیدمرتضی حسینی مدیرکل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران درباره برگزاری جشنواره‌های ملی تئاتر ایثار در استان‌های کشور، گفت: جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان ایثار به میزبانی استان گیلان در ۲ بخش صحنه‌ای و عروسکی و هفتمین دوره جشنواره ملی تئاتر ایثار نیز به میزبانی استان یزد در ۲ بخش صحنه‌ای و خیابانی برگزار می‌شود.

وی یادآور شد: با توجه به لزوم برنامه ریزی فرهنگی برای تقویت تئاتر کودک و نوجوان در حوزه ایثار و شهادت در نشستی با اعضای شورای سیاستگذاری تئاتر ایثار و بررسی شرایط و ظرفیت استان‌ها در برگزاری جشنواره‌های ملی، به جمع بندی برگزاری جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان ایثار در استان گیلان و هفتمین جشنواره ملی تئاتر ایثار در استان یزد، رسیدیم.

حسینی درباره موضوعات مدنظر این ۲ جشنواره، توضیح داد: جلوه‌های ایثار و شهادت در دوران انقلاب و دفاع مقدس، جلوه های ایثار و شهادت در زندگینامه شهدا، ایثارگران، شهدای محور مقاومت (شهدای مدافع حرم)، سبک زندگی ایثارگرانه، ایثار اجتماعی در دوران معاصر، جلوه های ایثار و از خودگذشتگی همسران معظم جانبازان، آزاده‌ها و خانواده‌های معظم شهدا در دوره معاصر، جلوه‌های ایثار و شهادت در مقاطع مختلف تاریخی به خصوص تاریخ معاصر انقلاب، موضوعات مدنظر این ۲ جشنواره هستند.

مدیر گروه تلویزیونی شاهد ادامه داد: جلوه‌های ایثار در آثار نمایشی کودک و نوجوان الف (ویژه مخاطبان رده سنی ۶ الی ۹ سال) و ب (ویژه مخاطبان رده سنی ۱۰ الی ۱۵ سال) در جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان ایثار مورد توجه قرار گرفته است. همچنین هفتمین جشنواره ملی تئاتر ایثار نیز در قالب «از طرح و ایده تا اجرا» برگزار می‌شود.

مدیرکل امور هنری بنیاد شهید در پایان گفت: هنرمندان عرصه نمایش که متقاضی حضور در این ۲ جشنواره هستند، می‌توانند آثار خود را به آدرسی که به زودی اعلام عمومی می‌شود ارسال کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.