» آرشیو مطالب » برپایی مسابقه «انسان- هنر- بحران»/ کردی و فارسی نمایشنامه بنویسید
3472356
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

برپایی مسابقه «انسان- هنر- بحران»/ کردی و فارسی نمایشنامه بنویسید

خرداد 22, 1399 0

3472356
رییس انجمن هنرهای نمایشی استان کردستان درباره چگونگی برگزاری مسابقه نمایشنامه نویسی «انسان- هنر- بحران» اطلاعاتی ارائه داد.

فاتح بادپروا رییس انجمن هنرهای نمایشی استان کردستان درباره برگزاری مسابقه نمایشنامه نویسی «انسان- هنر- بحران» به تئاتر آنلاین گفت: با توجه به شرایط پیش آمده در جامعه و شیوع بحران کرونا انجمن هنرهای نمایشی استان کردستان مسابقه سراسری نمایشنامه‌نویسی با محوریت «ادبیات نمایشی و بحران اپیدمیک» را در ۲ حوزه زبانی کردی و فارسی برگزار می کند.

این کارگردان تئاتر ادامه داد: این مسابقه به شکل سراسری و در ۲ بخش اصلی و نمایشنامه‌های کمدی برگزار می شود و علاقه مندان می توانند تا پایان خردادماه آثار خود را به جشنواره ارسال کنند. مسابقه «انسان – هنر – بحران» به همت انجمن هنرهای نمایشی استان کردستان و با حمایت و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مرکز تحقیقات کردستان شناسی دانشگاه آزاد اسلامی کردستان و سایت ایران تئاتر برگزار می‌ شود. همچنین تعداد ۱۰ نمایشنامه برتر و منتخب داوران مسابقه در جلد چهارم کتاب مجموعه نمایشنامه «روژژمیری شاریک» به چاپ خواهد رسید.

بادپروا درباره مراسم پایانی جشنواره توضیح داد: نتایج مسابقه نیمه دوم مردادماه اعلام خواهد شد. اگر تا آن زمان شرایط مساعد شود اختتامیه را با حضور برگزیدگان و تعداد محدودی از مهمانان به صورت فیزیکی برگزار می کنیم در غیر این صورت جوایز برای منتخبان ارسال خواهد شد.

وی در پایان صحبت هایش بیان کرد: این مسابقه سه برگزیده در بخش آزاد و یک برگزیده نیز در بخش کمدی خواهد داشت. به برگزیدگان علاوه بر اهدای دیپلم افتخار و جایزه ویژه، هدیه نقدی نیز تعلق خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×