» تئاتر ایران » بازیگر قدیمی تئاتر از دنیا رفت
330
تئاتر ایران

بازیگر قدیمی تئاتر از دنیا رفت

آبان 9, 1391 0

330نعمت اسدالهی بازیگر قدیمی تئاتر در سن 68 سالگی از دنیا رفت.

به گزارش MrArt.ir، این بازیگر پیشکسوت که مدت‌ها دچار عارضه ریوی بود، براثر همین عارضه درگذشت.

نعمت اسدالهی از چهار روز پیش در بیمارستان «ساسان» بستری بود و 8 آبان ماه درگذشت.

نامبرده متولد اول آذر 1323 بود و آخرین فعالیتش در تئاتر به اجرای نمایشنامه خوانی «شبی بیرون از خانه» به کارگردانی مسعود دلخواه بر می‌گردد.

شجاع اسدالهی فرزند این بازیگر به ایسنا گفت: پدرم قصد داشت نمایشی از «برشت» را به صحنه بیاورد و مشغول رایزنی با اداره کل هنرهای نمایشی بود اما به دلیل بیماری‌اش این تصمیم عملی نشد.

به گفته او؛ هنوز زمان برگزاری مراسم خاکسپاری معلوم نشده و به زودی اعلام می‌شود.

این هنرمند متولد اهواز و فارغ‌التحصیل کارشناسی هنرهای نمایشی از دانشکده هنرهای زیبا بود.

وی علاوه بر بازیگری در کارگردانی و تدریس تئاتر نیز فعالیت داشت. از جمله فعالیت‌های او می‌توان به کارگردانی و بازی در نمایش‌های «شبی در کنار رود گرانیکوس»، «خسیس»، «گمراه»، کارگردانی نمایش‌های «توراندخت»، «ننه دلاور و فرزندان او»، و … و بازی در نمایش‌های « در حضور باد به کارگردانی بهرام بیضایی»، « دیکته و زاویه به کارگردانی داود رشیدی»، « حسن کچل به کارگردانی داود رشیدی»، «شهاب آسمانی به کارگردانی حمید سمندریان»، «دخمه شیرین، عکس یادگاری به کارگردانی دکتر قطب‌الدین صادقی»، «بیژن و منیژه به کارگردانی محمود عزیزی»، «هفت نمایش کوتاه به کارگردانی اسماعیل خلج» و … اشاره کرد.

وی علاوه بر فعالیت‌های صحنه‌ای در نمایش‌های تلویزیونی بسیاری نیز به ایفای نقش پرداخته بود که از جمله آنها می‌توان گفت نمایش‌های «گمشدگان»، «آخرین آهنگ»، «عقاب شعر»، «چنگ در خلاء» و … اشاره کرد.

بازی در دو نمایش «گالیله به کارگردانی داریوش فرهنگ» و «کلبه عموتم به کارگردانی بهروز غریب‌پور» از جمله آخرین فعالیت‌های این هنرمند در تئاتر بوده است.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×