» آرشیو مطالب » انجمن بازیگران آمریکا دفاع از فیلم‌های مستقل را حیاتی دانست
انجمن بازیگران آمریکا دفاع از فیلم‌های مستقل را حیاتی دانست
آرشیو مطالب - سینما و تئاتر بین الملل

انجمن بازیگران آمریکا دفاع از فیلم‌های مستقل را حیاتی دانست

مرداد 9, 1402 0

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از ورایتی، انجمن بازیگران آمریکا (SAG-AFTRA ) از تصمیم خود برای چراغ سبز دادن به ادامه تولید بیش از ۱۰۰ فیلم مستقل برای فیلمبرداری در طول اعتصاب دفاع کرد.

در حالی که شماری از اعضا، از جمله سارا سیلورمن و وایولا دیویس، در یکی دو روز اخیر کار تحت یک توافق موقت را به معنی تضعیف اعتصاب خوانده بودند اما کمیته مذاکره‌کننده با اتحاد تهیه‌کنندگان که به اعتصاب رای داد، در پیامی به اعضا که عصر یکشنبه (دیروز) منتشر شد توافق موقت برای ادامه کارهای مستقل را بخشی حیاتی از استراتژی اعتصاب خواند.

سیلورمن در اعتراض به ادامه کار مستقل‌ها تا آنجا پیش رفته بود که آن را موجب «دل‌گیری» خواند، اما پس از صحبت با رهبری اعتصاب انتقاد خود را ادامه نداد.

انجمن بازیگران گفت: ما از تولیدکنندگان مستقل می‌خواهیم که اعضای انجمن را به کار بگیرند و تشویق کنند تا روی پروژه‌هایی که به توافق موقت دست می‌یابند، مانند همه کارهای مجاز دیگری که مورد حمایت ما است؛ کار کنند.

برای به دست آوردن توافق موقت از رهبری اعتصاب، تهیه کننده باید مستقل از کمپانی‌هایی باشد که در اتحاد تهیه کنندگان فیلم و تلویزیون حضور دارند. تولید کننده همچنین باید با شرایط پیشنهادی انجمن بازیگران که در مذاکره با اتحاد تهیه کنندگان بر آن پا فشرده، موافق باشد.

این موافقت شامل مقرراتی است که بر اساس آن باید ۲٪ از درآمد پخش آنلاین محصول به بازیگر، پرداخت کند.

برخی از بازیگران این نگرانی را مطرح کرده‌اند که تولیدات مستقل در نهایت توسط شرکت‌های عضو اتحاد تهیه‌کنندگان (AMPTP ) مانند آمازون یا نتفلیکس توزیع می‌شود، اما استدلال کمیته اعتصاب این است که پذیرش پرداخت سهم حاصل از توزیع در پلتفرم‌های AMPTP به معنی پذیرش خواست کمیته اعتصاب است.

در حالی که شماری از اعضای انجمن بازیگران انعقاد این قراردادهای موفق را به معنی انصراف از اعتصاب دانسته‌اند، انجمن بازیگران می‌گوید در واقع وقتی آنها مقررات مورد نظر انجمن را می‌پذیرند، فشار بر شرکت‌های عضو AMPTP افزایش می‌یابد و افزایش فشار رقابتی بر تهیه‌کنندگان اهرمی است که آنها را وادار می‌کند به میز مذاکره برگردند و به پایان دادن به اعتصاب کمک می‌کند.

طبق استدلال انجمن بازیگران وقتی تولیدکنندگان مستقل مایل باشند کار خود را با شرایط طرح شده توسط انجمن ادامه دهند، نشان دهنده این خواهد بود که شرایط پیشنهادی از سوی انجمن معقول هستند.

اعتصاب انجمن بازیگران فقط قراردادهای سینمایی و تلویزیون را دربرمی‌گیرد و اعضا می‌توانند در نمایش‌های تئاتری، بازی‌های ویدیویی، آگهی‌های تبلیغاتی و دیگر فعالیت‌های بازیگری آزاد باشند.

این انجمن از ۱۳ جولای و پس از آنکه یک ماه مذاکره با اتحاد تهیه‌کنندگان به عقد قرارداد جدید نیانجامید، فراخوان اعتصاب را صادر کرد.

منبع

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×