» آرشیو مطالب » افتتاحیه جشنواره تئاتر «مقاومت» برگزار شد/ نقالی مرشد میرزاعلی
2968109
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

افتتاحیه جشنواره تئاتر «مقاومت» برگزار شد/ نقالی مرشد میرزاعلی

آذر 6, 1397 0

آیین افتتاحیه جشنواره تئاتر «مقاومت» روز سه شنبه ۶ آذرماه در گلزار شهدا قطعه ۲۹ در مرقد امام خمینی (ره) برگزار شد.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از ستاد خبری جشنواره، آیین افتتاحیه جشنواره تئاتر «مقاومت» روز سه شنبه ۶ آذرماه در مرقد امام خمینی (ره) با حضور اصحاب رسانه، راه یافتگان به جشنواره، امیر نصیربیگی دبیر جشنواره، محمد حبیبی مدیرعامل بنیاد فرهنگی روایت فتح، محسن سلیمانی مدیر عامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، کوروش زارعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری، نصرالله قادری قائم مقام شانزدهمین جشنواره تئاتر «مقاومت» و محسن دریا لعل مدیر عامل انتشارات روایت فتح برگزار شد.

این مراسم با پخش سرود ملی و تلاوت آیاتی از قرآن کریم آغاز شد.

2968109

امیر نصیربیگی دبیر جشنواره تئاتر «مقاومت» در ابتدای سخنانش با اشاره به شرکت کنندگان در شانزدهمین جشنواره تئاتر «مقاومت» گفت: از کسانی که مشارکت کردند متشکرم. امیدوارم این جشنواره فرصتی برای ارایه تئاترهایی برای ترسیم خوب هشت سال دفاع مقدس در سراسر جهان باشد، این جشنواره فرصتی برای توجه به مصادیق انقلاب اسلامی است.

دبیر شانزدهمین جشنواره تئاتر «مقاومت» تصریح کرد: امروز به اینجا آمده ایم تا عهد ببندیم به عنوان یک هنرمند مانند شهدا که از خاک ایران دفاع کردند به عنوان سفیران فرهنگی از حوزه فرهنگ و هنر حفاظت و فضا را برای بالندگی و تکامل آماده کنیم.

وی ادامه داد: تئاتر مانند دیگر هنرها نیست بلکه رخ در رخ و چهره به چهره است، در این دوره همت کنید و اجراها را به بهترین نحو اجرا کنید. به عنوان دبیر جشنواره از هرگونه مشکل احتمالی پوزش می طلبم و از شما می خواهم همکاری کنید تا جشنواره با نفس های گرم شما برای آیندگان به یادگار بماند.

در ادامه مراسم دقایقی گروه سنج و دمام جانان به سرپرستی احمد بیگی به اجرای برنامه پرداختند. سپس مرشد میرزا علی برای حاضران به نقالی پرداخت.

2968107

در پایان این بخش از مراسم، تمام حاضران به سمت مرقد امام خمینی (ره) برای ادای احترام به معمار بزرگ انقلاب راهی شدند.

شانزدهمین جشنواره تئاتر «مقاومت» به دبیری امیر نصیربیگی و با همت بنیاد فرهنگی روایت فتح از ۶ تا ۱۰ آذر ماه در تهران برگزار می شود.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×