» آرشیو مطالب » «ادامه دارد…» از دروغ و پنهان‌کاری می‌گوید/ یک طلاق مخفیانه
3134886
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

«ادامه دارد…» از دروغ و پنهان‌کاری می‌گوید/ یک طلاق مخفیانه

خرداد 2, 1398 0

3134886
کارگردان نمایش «ادامه دارد…» عنوان کرد این اثر نمایشی به مساله پنهان‌کاری در جامعه امروز می‌پردازد.

فرهاد خوشه کارگردان نمایش «ادامه دارد…» که این روزها در تماشاخانه انتظامی خانه هنرمندان روی صحنه است درباره اجرای این اثر نمایشی به تئاتر آنلاین گفت: خوشبختانه تا امروز از استقبال مخاطبان رضایت دارم و اکثر بازخوردهایی را هم که دریافت کرده‌ایم، مثبت بوده است. چون این نمایش به مسائلی می‌پردازد که این روزها در جامعه با آن زیاد روبرو می‌شویم با مخاطبان ارتباط خوبی برقرار می‌کند.

وی درباره مضمون نمایش بیان کرد: «ادامه دارد…» به موضوع طلاق و پنهان‌کاری در جامعه و مخصوصاً بین زوج‌ها می‌پردازد. مسائلی که این روزها در جامعه ما نمود زیادی پیدا کرده است و قطعاً در میان اطرافیانمان شاهد چنین معضلاتی هستیم. من به عنوان کارگردان و حتی مخاطب تئاتر همیشه این دغدغه را دارم که آثاری را که برای روی صحنه بردن و یا حتی دیدن انتخاب می‌کنم، مساله و نیاز جامعه باشند از همین رو این نمایشنامه را که نوشته مهدیه حسینی است مناسب حال این روزهای جامعه دیدم.

خوشه یادآور شد: در این نمایش تلاش داشتم تا ذهن مخاطبان را به پرسش‌هایی نظیر چه چیزی باعث می‌شود که ما وارد یکی زندگی شویم و چه مسأله‌ای باعث می‌شود که از یک زندگی بیرون بیاییم و اصلاً چه اتفاقی باعث پنهان‌کاری می‌شود، جلب کنم. متأسفانه برخی اوقات فکر می‌کنم اگر پنهان‌کاری و دروغ نباشد زندگی ما درست پیش نمی‌رود. این اثر نمایشی می‌تواند یک کلاس آموزشی برای افرادی باشد که در آستانه طلاق و یا مخفی کردن قرار دارند. امیدوارم مخاطبان درباره شخصیت‌های نمایش قضاوت کنند و خودشان را جای یکی از آنها بگذارند.

این کارگردان در پایان درباره داستان نمایش توضیح داد: «ادامه دارد…» درباره زندگی مرد و زنی است که از یکدیگر طلاق گرفته‌اند اما این مساله را از خانواده و اطرافیانشان پنهان کرده‌اند. حالا این ۲ باید زیر یک سقف نقش یک زوج خوشبخت را بازی کنند …

نمایش «ادامه دارد…» نوشته مهدیه حسینی به کارگردانی فرهاد خوشه از ۱۸ اردیبهشت تا ۱۲ خرداد ساعت ۲۱ در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان روی صحنه است.

میلاد اکبرنژاد، مهتا پناهی و رازگل معتمدی در این نمایش ۶۰ دقیقه‌ای ایفای نقش می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×