» آرشیو مطالب » اجرای ۲ نمایش از ایران در تئاتر پیچرسکای کیف
3834486
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

اجرای ۲ نمایش از ایران در تئاتر پیچرسکای کیف

تیر 28, 1400 0

3834486
۲ نمایش «هولودومور» و «آشویتس زنان» مهرماه در سالن تئاتر پیچرسکای شهر کیف روی صحنه خواهند رفت.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی گروه تئاتر «سه گانه»، ۲ نمایش «هولودومور» به کارگردانی رها حاجی زینل و «آشویتس زنان» به کارگردانی علی صفری اکتبر سال جاری برابر با مهر در سالن تئاتر پیچرسکای شهر کیف به مدیریت الکساندر کراژینفسکی روی صحنه خواهند رفت.

نمایش «هولودومور» پیش از این در سالن نوفل لوشاتو روی صحنه رفته است و سرگئی بوردیلیاک سفیر کشور اکراین در ایران بعد از تماشای این اثر نمایشی آن را برای اجرا در شهر کیف دعوت کرد. در همین راستا نمایش «آشویتس زنان» نیز مورد اقبال مسئولان هنری و فرهنگی سفارت قرار گرفت و به عنوان دومین اثر برای اجرا در کشور اکراین دعوت شد.

«هولودومور» روایتی از قحطی خودساخته استالین و نسل کشی مردم کشور اکراین است، اثری که برای اجرا در شهر کیف بازنویسی شده و به اتفاقات معاصر کشور اکراین همچون انقلاب ۲۰۱۴ نیز خواهد پرداخت.

نمایش «آشویتس زنان» دیگر اثر گروه تئاتر «سه گانه» نیز به موضوع نسل کشی می پردازد، این نمایش با محوریت قرار دادن مصائب جنگ جهانی دوم بر زنان در سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر حضور یافت، همچنین این متن در شهرهای مختلف ایران روی صحنه رفته است.

۲ نمایشنامه «هولودومور» و «آشویتس زنان» به چاپ رسیده و هم اکنون در آستانه چاپ دوم قرار دارند. اجرای ۲ نمایش فوق شروع فعالیت بین المللی گروه تئاتر «سه گانه» است، این گروه پس از اجرا در شهرهای مختلف اکراین راهی کشور لهستان خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×