» آرشیو مطالب » اجرای طرح آموزش رایگان هنر به 20 استان افزایش یافت
4118600
آرشیو مطالب - استان ها

اجرای طرح آموزش رایگان هنر به 20 استان افزایش یافت

فروردین 27, 1401 0

4118600

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از اجرای دومین مرحله طرح آموزش رایگان هنر در مناطق محروم کمتر توسعه یافته خبر داد.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی دفتر برنامه ریزی و آموزش های هنری، محمود سالاری معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از اجرای دومین مرحله طرح آموزش رایگان هنر در مناطق مناطق محروم، کمتر توسعه یافته و مرزی در بهار سال جاری خبر داد.

محمود سالاری با تأکید بر اهمیت این طرح و ضرورت محرومیت ستیزی، ایجاد عدالت اجتماعی و کشف استعدادهای جوان و نوجوان در حوزه فرهنگ و هنر گفت: در راستای شعار تحول و عدالت محوری دولت سیزدهم و برنامه های وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی و دستیابی به هدف توسعه اقتصاد هنر و کسب و کارهای فرهنگی و هنری و صیانت از هنرهای ملی، بومی و محلی، مرحله دوم طرح آموزش رایگان رشته های مختلف هنری در مناطق محروم، کمتر توسعه یافته و مرزی در بهار امسال اجرا خواهد شد.

سالاری ضمن مهم دانستن کسب مهارت در بین جوانان و نوجوانان از طریق طرح رایگان آموزش هنر گفت: دوره اول این طرح همزمان با ایام الله دهه فجر و در بهمن ماه ۱۴۰۰ با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در یازده استان کشور افتتاح شد که با توجه به استقبال گسترده و درخواست های سایر مناطق، در سال جدید ۲۰ استان در این طرح حضور خواهند داشت که اسامی آنها به زودی اعلام خواهد شد.

معاون امور هنری در پایان عنوان کرد: اولین مرحله این طرح با مشارکت یازده استان؛ خراسان شمالی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، بوشهر، آذربایجان غربی، جنوب کرمان، هرمزگان، ایلام، کهکیلویه و بویر احمد، خوزستان و لرستان، بدون دریافت هزینه و کاملا رایگان اجرا شد و تداوم آن را در سال جدید شاهد خواهیم بود.

براساس برنامه ریزی های صورت گرفته ثبت نام دومین مرحله طرح آموزش رایگان هنر از اوایل اردیبهشت ۱۴۰۱ آغاز خواهد شد و علاقه مندان در استان های جدید پس از اعلام رسمی می توانند با مراجعه به سامانه ttps://amoozesh.azmoonehonar.ir نسبت به ثبت نام در رشته مورد تقاضا اقدام کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×