» آرشیو مطالب » آقای می‌ سی‌ سی‌ پی دوباره ازدواج می‌ کند
1834750
آرشیو مطالب - تئاتر ایران

آقای می‌ سی‌ سی‌ پی دوباره ازدواج می‌ کند

شهریور 25, 1397 0

کارگردان نمایش «ازدواج آقای می سی سی پی» عنوان کرد در اجرای مجدد این اثر نمایشی وجوه دیگری از متن فردریش دورنمات پررنگ شده است.

به گزارش تئاتر آنلاین، احسان فلاحت پیشه کارگردان «ازدواج آقای می سی سی پی» درباره اجرای این اثر نمایشی در سالن اصلی تئاتر شهر گفت: این نمایش نوشته فردریش دورنمات است که بعد از اجرای موفقی که سال ۹۴ در سالن ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر داشت، قرار است مجدد به صحنه برود و احتمالا اجرا از ۵ مهر ماه در سالن اصلی تئاتر شهر آغاز می شود اما این امکان وجود دارد که زمان اجرا دچار تغییراتی شود.

وی درباره تغییراتی که نمایش نسبت به اجرای عمومی قبلی و اجرا در جشنواره تئاتر فجر داشته است، بیان کرد: به هر حال نمایش بعد از سه سال مجدد اجرا می شود و در این مدت، هم شرایط تغییر کرده و هم رویکرد من به متن متفاوت شده است. چارچوب اجرا همان است اما وقتی بحث تغییر رویکرد مطرح می شود مساله آکسان گذاشتن روی مفهومی از اجرا به میان می آید و اینکه قرار است در اجرای جدید وجه دیگری از متن را پررنگ کنیم.

فلاحت پیشه ادامه داد: در نگاه امروز من به متن تغییراتی به وجود آمده که در اجرا تاثیرگذار است البته نه به این شکل که در شکل کار شاهد تغییرات محسوسی باشیم اما مطمئنا این نگاه در بطن اثر تاثیرگذار است.

وی در پایان صحبت هایش بیان کرد: یکی از تغییراتی که در اجرا شاهدش خواهیم بود علاوه بر تغییر تعدادی از بازیگران، پیوستن یک گروه بیست و چند نفره به نمایش است که اجرای حرکات فرم کار را برعهده دارند.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: می‌سی‌سی‌پی دادستان کشور بی‌نام و نشانی‌ است که خواستار استقرار عدالت مطلق در جهان به صورت شریعت/ قانون موسی است. او که مفتخر است در طول ۳۰ سال دادستانی توانسته ۳۵۰ حکم اعدام را به زور عملی کند در آغاز نمایش به ملاقات آناستازیا بیوه‌ صاحب کارخانه‌ چغندر قند می‌رود. آناستازیا شوهر پیشین خود را کشته چون …

شیوا ابراهیمی، محمدصادق ملک، آرش فلاحت پیشه، محمدرضا مالکی، مهدی نصرتی، پریسا صنعت کار، سید جواد حسینی بازیگران این اثر نمایشی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×