» آرشیو مطالب » آغاز همکاری معاونت هنری وزارت ارشاد با ۲ مجموعه مهم
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

آغاز همکاری معاونت هنری وزارت ارشاد با ۲ مجموعه مهم

تیر 30, 1401 1

سازمان بهزیستی، معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و کمیته امداد امام خمینی (ره) در قالب یک تفاهم‌نامه همکاری، فعالیت‌های مشترک فرهنگی هنری انجام می‌دهند.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل ازروابط عمومی معاونت امور هنری، در پنجمین روز از هفته بهزیستی، تفاهم‌نامه همکاری سه جانبه سازمان بهزیستی، معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و کمیته امداد امام خمینی (ره)، با حضور سید مرتضی بختیاری رییس کمیته امداد امام خمینی (ره)، محمود سالاری معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و علی محمد قادری معاون وزیر و رییس سازمان بهزیستی کشور، در نمایشگاه «بالاترین خدمت» باغ موزه قصرامضا شد.

این تفاهم‌نامه به منظور همکاری مشترک و ایفای نقش در فرآیندها و برنامه‌های طرح آموزش رایگان هنر برای افراد و خانواده‌های تحت پوشش سازمان بهزیستی جهت توانمندسازی آنها برای دستیابی به شغل مناسب بادوام، درآمدزایی، خودکفایی و افزایش و رضایت از زندگی منعقد شد.

علی محمد قادری معاون وزیر و رییس سازمان بهزیستی کشور، در حاشیه مراسم امضا این تفاهم نامه گفت:امروز فرصتی شد برای انعقاد تفاهم نامه‌ای که ملموس به ارایه آموزش هنر برای مناطق محروم متناسب با جامعه هدف است.

وی به رایگان بودن این طرح اشاره کرد و افزود:یکی از ارکان توانمند سازی، آموزش است از این رو آموزش هنر و موضوع هنر درمانی، منجر به اشتغال، بازتوانی و توانمند سازی جامعه هدف خواهد شد.

به گفته قادری، مقوله آموزش هنر و برنامه هایی که جزو سرفصل های سازمان بهزیستی است کمک خواهد کرد تا شغل های بادوام و پایداری را برای جامعه هدف داشته باشد. به هر ترتیب امروز سازمان بهزیستی برای مخاطبین و جامعه هدف خود هنر محور است و کسب مهارت و ارتقای سطح کارایی افراد یکی از برنامه های جدی به عنوان سرمایه این سازمان است.

ضروری تقویت و جهاد رسانه ای برای شناساندن خدمات بهزیستی

محمود سالاری معاون امورهنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این مراسم گفت: بر اساس این تفاهم نامه، آموزش رایگان مهارت هنری به مددجویان بهزیستی و کمیته امداد انجام خواهد شد. در این چارچوب معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هزینه این طرح و اساتید مربوط به آن را در مناطق مختلف و محروم مهیا خواهد کرد و همه مراکز بهزیستی، تحت پوشش این طرح قرار خواهند گرفت.

وی همچنین از اعزام استادان و برگزاری آزمون برای ارایه مجوز برای ایجاد موسسات هنری، همچنین ایجاد مهارت در راستای امضای این تفاهم نامه خبر داد.

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه، برگزاری نمایشگاه «بالاترین خدمت» را حیرت انگیز عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه خدمات ارزشمند بهزیستی به جامعه هدف و توده مردم به خوبی معرفی نشده است ضرورت دارد تا یک تقویت و جهاد رسانه ای صورت بگیرد.

لازم به توضیح است ایجاد عدالت آموزشی در زمینه آموزش هنر و توسعه آن، کمک به توسعه اقتصاد هنر و کسب و کارهای فرهنگی -هنری، بسترسازی آموزش مستمر در مراکز مورد نظر سازمان بهزیستی از جمله اهداف انعقاد این تفاهم نامه مشترک است. همچنین، شناسایی استعدادهای بالقوه در رشته های مختلف هنری، احیا و توسعه هنرهای ملی، بومی و محلی و ایجاد فرصت حضور مددجویان سازمان بهزیستی در رویدادهای هنری از دیگر اهداف این تفاهم نامه است.

این تفاهم نامه مشترک در راستای اجرای ماده ۵۷ قانون احکام دایمی سیاست های کلی تامین اجتماعی ابلاغی مقام معظم رهبری در فروردین ماه سالجاری و اصول ۳، ۲۱و ۲۹ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و برنامه های اشتغال زایی و توانمند سازی زنان سرپرست خانوار و اعضای خانواده های آنها و در جهت کاهش فقر مطلق و ایجاد اشتغال پایدار به منظور ترویج و توسعه آموزش های هنریو ارتقای توانمندیهای مددجویان بهزیستی برای دستیابی به فرصت های برابر شغلی و نیز کشف استعدادهای هنری و تحقق عدالت اجتماعی امضا شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×