آغاز مراسم اختتامیه «تئاتر فجر ۴۰»

آئین اختتامیه چهلمین جشنواره تئاتر فجر در تالار وحدت آغاز شد.

به گزارش تئاتر آنلاین، مراسم اختتامیه چهلمین جشنواره تئاتر فجر امروز سه شنبه ۲۶ بهمن ماه با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مدیران تئاتری و حسین مسافر آستانه دبیر جشنواره با رعایت پروتکل های بهداشتی در تالار وحدت در حال برگزاری است.

هوشنگ توکلی، قطب الدین صادقی، ایرج راد، اسماعیل خلج و … از جمله هنرمندان حاضر در مراسم هستند.

مراسم بدون تاخیر با پخش سرود جمهوری اسلامی ایران و تلاوتی از آیات قرآن مجید آغاز شد.

طی این مراسم برگزیدگان بخش‌های مختلف به شرح ذیل معرفی می‌شوند:

بخش مسابقه رادیوتئاتر

افکتور (فولی آرت):

– احمد حسین مقدم برای افکت نمایش‌ ساندی از خراسان جنوبی

– مسعود نصیریان برای افکت نمایش‌ زخم رباب از اصفهان

– نرگس موسی‌پور برای افکت نمایش‌های کمدی کافه از تهران و ضیافت مرغان مهاجر از تهران

صدابردار:

– رضا حیدری برای صدابرداری نمایش مافگه از چهارمحال و بختیاری

– علی جان‌نثاری برای صدابرداری نمایش زخمه‌ی رباب از اصفهان

– مجید آیینه برای صدابرداری نمایش کمدی کافه از تهران

بازیگر زن:

– الهه علیزاده برای بازی در نمایش مافگه از چهارمحال و بختیاری

– شیرین سپهراد برای بازی در نمایش ضیافت مرغان مهاجر از تهران

– مریم مشهور برای بازی در نمایش کمدی کافه از تهران

بازیگری مرد:

– بهرام سروری‌نژاد برای بازی در نمایش کمدی کافه از تهران

– معین وصال برای بازی در نمایش زخمه‌ی رباب از اصفهان

– هادی رحیمی برای بازی در نمایش ساندی از خراسان جنوبی

کارگردانی:

– بهرام سروری‌نژاد و پیمان قریب‌پناه برای کارگردانی نمایش کمدی کافه از تهران

– زهرا اسماعیلی برای کارگردانی نمایش مافگه از چهارمحال و بختیاری

– محمدعلی یاری برای کارگردانی نمایش زخمه‌ی رباب از اصفهان

نمایشنامه‌نویس:

– پیمان قریب‌پناه برای نگارش نمایش کمدی کافه از تهران

– زهرا اسماعیلی برای نگارش نمایش مافگه از چهارمحال و بختیاری

– وفا مصطفی‌پور برای نگارش نمایش حدیث بی‌قراری لیلا از مازندران

اثر برگزیده:

– حدیث بی‌قراری لیلا از مازندران به کارگردانی مبین بوی‌افزار

– زخمه‌ی رباب از اصفهان به کارگردانی محمد رادمهر

– مافگه از چهارمحال و بختیاری به کارگردانی زهرا اسماعیلی

بخش خیابانی و دیگرگونه‌های نمایشی

بخش طراحی لباس:

آژین عبدالله‌زاده برای طراحی لباس نمایش باجه تلفن

مهدی مزدارانی برای طراحی لباس نمایش آخرین اولی

هادی کیانی برای طراحی لباس نمایش روده‌درازی‌های یک مرده بی‌صاحب

بخش طراحی فضا:

افشین خدری و فراز کاظمی برای نمایش باجه تلفن

محمدرضا پورعلی و میلاد حسن‌زاده برای نمایش ارزش نداره

هادی کیانی برای نمایش روده‌درازی‌های یک مرده بی‌صاحب

بخش موسیقی:

آریان خسروی برای نمایش باجه تلفن

امیرحسین انصافی، امیرمحمد انصافی، محمدحسین رحیمی و نیما مهدوی برای نمایش آخرین اولی

علی خاتمی برای نمایش ۲۵ متر آرزو

بازیگری زن:

آرزو جعفری برای بازی در نمایش قصه کفش‌ها

دلآرام ترکی برای بازی در نمایش p.o.v

ساغر کیخا برای بازی در نمایش آشوبگران

مارال ایزدبخش برای بازی در نمایش ۲۵ متر آرزو

بازیگری مرد:

امیرحسین انصافی برای بازی در نمایش آخرین اولی

امید حمیدی برای بازی در نمایش آخرین اولی

مصطفی کولیوندی برای بازی در نمایش پینوکیو

هادی کیانی برای بازی در نمایش روده‌درازی‌های یک مرده بی‌صاحب

کارگردانی:

افشین خدری برای کارگردانی نمایش باجه تلفن

سعید بادینی برای کارگردانی نمایش آشوبگران

سمیه مهری برای کارگردانی نمایش آخرین اولی

هادی کیانی برای کارگردانی نمایش روده‌درازی‌های یک مرده بی‌صاحب

طراحی ایده:

احمد صمیمی برای نمایش p.o.v

افشین خدری برای نمایش باجه تلفن

سمیه مهری برای نمایش آخرین اولی

هادی کیانی برای نمایش روده‌درازی‌های یک مرده بی‌صاحب

در بخش دیگرگونه‌های اجرایی سه اجرا برای نامزدی معرفی شدند:

اجرای هفت تا نه و نیم به کارگردانی مریم خلیلی

اجرای رها به کارگردانی مهیار جوادی‌ها

اجرای دگردیسی شاعرانه یک گیشا به کارگردانی عیسا صادقی

بخش مسابقه صحنه‌ای

طراحی گریم

فرزاد رادفر و آژمان بیژنی‌نسب برای طراحی گریم نمایش «هملر بیژنی» از فسا

فائزه سلطانی برای طراحی گریم نمایش «ژپتو» از تهران

محمد مسیبی برای نمایش برای طراحی گریم «احتمالات» از تهران

طراحی حرکت

مهرداد آبجار برای طراحی حرکت نمایش «بانوی محبوب من» از تهران

آژمان بیژنی‌نسب برای طراحی حرکت نمایش «هملر بیژنی» از فسا

مجتبی رستمی‌فر برای طراحی حرکت نمایش «مرثیه‌ای بر قتل ژولیوس سزار» از اهواز

محمد نیازی برای طراحی حرکت نمایش «سوئینی تاد» از مشهد

طراحی نور

رضا خضرایی برای طراحی نور نمایش «بابا آدم» از تهران

محمود کریمی برای طراحی نور نمایش «سوئینی تاد» از مشهد

ایمان نخلستانی برای طراحی نور نمایش «مرثیه‌ای بر قتل ژولیوس سزار» از اهواز

طراحی لباس

آژمان بیژنی‌نسب و نجمه زارعی جلیانی برای طراحی لباس نمایش «هملر بیژنی» از فسا

سارا حسین‌پور برای طراحی لباس نمایش «مرثیه‌ای بر قتل ژولیوس سزار» از اهواز

محبوبه سلطانی برای طراحی لباس نمایش «سوئینی تاد» از مشهد

-محمد مهری برای طراحی لباس نمایش «ژپتو» از تهران

موسیقی

ویلیام نیری برای موسیقی نمایش «بانوی محبوب من» از تهران

آرمین سپیدار برای موسیقی نمایش «سوئینی تاد» از مشهد

آژمان بیژنی‌نسب و علیرضا مهدوی برای موسیقی نمایش «هملر بیژنی» از فسا

طراحی صحنه

مجتبی رستمی‌فر برای طراحی صحنه نمایش «مرثیه‌ای بر قتل ژولیوس سزار» از اهواز

سیدمهدی موسوی‌تبار و علی شمس برای طراحی صحنه نمایش «احتمالات» از تهران

سینا ییلاق‌بیگی برای طراحی صحنه نمایش «بابا آدم» از تهران

بازیگری زن

گیلدا حمیدی برای بازی در نمایش «غلامرضا لبخندی» از تهران

شاهده خدادادی برای بازی در نمایش «مرثیه‌ای بر قتل ژولیوس سزار» از اهواز

نسرین درخشان‌زاده برای بازی در نمایش «احتمالات» از تهران

الهام شعبانی برای بازی در نمایش «بابا آدم» از تهران

آزاده صمدی برای بازی در نمایش «آلنده نازنین» از تهران

نورا هاشمی برای بازی در نمایش «بانوی محبوب من» از تهران

بازیگری مرد

رضا بهرامی برای بازی در نمایش «تختی در اتاق ۲۳ هتل آتلانتیک» از تهران

دانیال خیرخواه برای بازی در نمایش «احتمالات» از تهران

مجید رحمتی برای بازی در نمایش‌های «تختی در اتاق ۲۳ هتل آتلانتیک» و «تصویر مصور مظفری» از تهران

تینو صالحی برای بازی در نمایش «سگک» از تهران

رضا عمرانی برای بازی در نمایش «بانوی محبوب من» از تهران

حمیدرضا محمدی برای بازی در نمایش «بابا آدم» از تهران

پیام نوروزی برای بازی در نمایش «زندگی سگ مرده» از قزوین

نمایشنامه‌نویسی

محمود احدی‌نیا برای نگارش نمایشنامه «خاک سفید» از تهران

کهبد تاراج برای نگارش نمایشنامه «سگک» از تهران

باقر سروش برای نگارش نمایشنامه «سالخوردگی» از بیجار

تینو صالحی برای نگارش نمایشنامه «تختی در اتاق ۲۳ هتل آتلانتیک» از تهران

لیلی عاج برای نگارش نمایشنامه «قند خون» از یزد

کارگردانی

گلاب آدینه برای کارگردانی نمایش «بانوی محبوب من» از تهران

رضا بهرامی برای کارگردانی نمایش «سگک» از تهران

مجتبی رستمی‌فر برای کارگردانی نمایش «مرثیه‌ای بر قتل ژولیوس سزار» از اهواز

علی شمس برای کارگردانی نمایش «احتمالات» از تهران

محمد نیازی برای کارگردانی نمایش «سوئینی تاد» از مشهد