» آرشیو مطالب » آغاز اجرای «حیاط ناتمام خانه ورنوسفادرانی»
4080848
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

آغاز اجرای «حیاط ناتمام خانه ورنوسفادرانی»

اسفند 13, 1400 0

4080848

اجراهای نمایش «حیاط ناتمام خانه ورنوسفادرانی» به کارگردانی رضا سعیدی آغاز شد.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی گروه، ساعت ۲۰ شب گذشته پنجشنبه ۱۲ اسفند ماه اجراهای نمایش «حیاط ناتمام خانه ورنوسفادرانی» به نویسندگی، طراحی و کارگردانی رضا سعیدی آغاز شد.

این نمایش که در بخش دیگر گونه‌های اجرایی در سی‌ و نهمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر روی صحنه رفت و موفق به کسب تندیس و دیپلم افتخار در این بخش شده بود، اجراهای خود را با بازی مینا زمان و رضا سعیدی در فضای باز «گالری سو» آغاز و برای علاقه‌مندان به نمایش گذاشته است.

کارگردان نمایش در یادداشت کوتاهی نمایشش را اینگونه توصیف کرده است: «نمایش ما شروع شد. «حیاط ناتمام خانه ورنوسفادرانی» در حیاط «گالری سو» ساخته شد. این نمایش روزنوشت من از روزهای پایانی انتظارم برای پدر شدن است. من در یکی از این روزهای پر استرس و خوشحالی که در خانه کنار سارا داشتم ناگهان خشکم زد و توانایی حرکتم را از دست دادم و مانند یک درخت ساکن و در عین حال زنده، بزرگ شدن دخترم را روز به روز تا بیست سالگی تصور کردم. اگر با شخصیت آقای ورنوسفادرانی آشنا باشید، می‌دانید که او بیشتر از این نمی‌تواند از کارش تعریف کند. او توانایی توضیح دقیق هیچ مسأله‌ای را ندارد و خیلی سریع می‌خواهد تمامش کند. او همه چیز را خیلی کلی می‌بیند و خیلی کلی هم می‌تواند در موردش صحبت کند. او حوصله انجام هیچ کاری را ندارد، به همین خاطر هر روز به شوق ترک کردن محل کارش از خواب بیدار می‌شود. تماشاگر ما محدود است چون حیاط خانه ورنوسفادرانی کوچک است.

در نمایش «حیاط ناتمام خانه ورنوسفادرانی» عواملی همچون مدیر هنری و طراح صحنه: سارا سالاری، مدیرتولید: امین محمدی، گروه کارگردانی: نگین بهزاد، مسیحا اصلانی، فائزه گرگانی، مدیر روابط عمومی و تبلیغات: محمد لهاک، ‌‎عکاس: سهراب خان زاده، امین عطارنژاد، مشاور رسانه‌ای: امیر پارسائیان مهر، مدیر اجرایی و برنامه‌ریز روابط‌ عمومی: مریم بصیری‌فر، گروه روابط‌ عمومی: امیرحسین منصوری، بهار بلغاری، مجری طرح و نماینده اجرایی محمد لهاک کارگردان را یاری می‌کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×