۱۰۴ پنجره در خانه هنرمندان گشوده می‌شود

نمایشگاه “صد و چهار پنجره” در گالری ممیز خانه هنرمندان افتتاح خواهد شد.

نمایشگاه “صد و چهار پنجره” در گالری ممیز خانه هنرمندان افتتاح خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، نمایشگاه “مضارع تصویری، صد و چهار پنجره” ۲۲ شهریورماه ۹۲ در خانه‌ هنرمندان برگزار خواهد شد.

در بروشور این نمایشگاه آمده است که “پنجره حرمت چشم است. در سرزمین‌ ما، سلسله لمس نور و روشنایی، شکل دیگر دیدن، عبور جهان در نبض پلک‌هایمان. پنجره‌ها، روزنه‌هایی هستند برای عبور هوا، برای دمیدن روحی تازه از دیوارهای سخت و محکم دیوارهای عادت.”

در این نمایشگاه ۵۲ هنرمند تصویرگر ایرانی و خارجی بر اساس اشعار ۵۲ شاعر معاصر ایرانی و جهان آثار خود را به نمایش خواهند گذاشت.

http://multimedia.mehrnews.com/Original/1392/06/20/IMG15454036.jpg

این نمایشگاه برای اولین بار است که در ایران با محوریت شعر معاصر، تصویرسازی رده سنی بزرگسال را در چنین گستره‌ای به شکل متمرکز به نمایش می‌گذارد. همچنین این آثار در معرض خریداران آثار هنری قرار خواهد گرفت. در این نمایشگاه، اشعار تعدادی از شاعران معاصر به تصویر کشیده شده است.

دغدغه برگزاری چنین رویدادی ایجاد انگیزه مطالعه بیشتر شعر معاصر در عموم مخاطبان و آشنایی بیشتر با هنرمندان ارزشمند تصویرگری کشورمان ذکر شده است.

کمبود جدی آثار هنری تصویرگری مناسب با رده‌های سنی بزرگسال باید با استفاده از متون ارزشمند پاسخ داده شود و این نمایشگاه تلاشی است بی‌ادعا ولی جدی به این دغدغه.

این نمایشگاه توسط دفتر طراحی گرافیک ویرا(مهران سیدی، عاطفه شفیعی‌راد، سمیه طوسی) و استودیو تصویرسازی دانه آب(نرگس محمدی) و با حمایت شرکت رنگ سحر در تاریخ ۲۲ شهریور ماه ۱۳۹۲ از ساعت ۱۷ تا ۲۱ برگزار خواهد شد.

این نمایشگاه تا دوم مهر ماه ادامه خواهد داشت.