۹ مجلس شبیه‌خوانی در جشنواره آیینی‌ و سنتی پذیرفته شد

اسامی ۹ مجلس شبیه‌خوانی از سوی هیات انتخاب بخش شبیه‌خوانی برای شرکت در هجدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی‌ و سنتی اعلام شد.

اسامی ۹ مجلس شبیه‌خوانی از سوی هیات انتخاب بخش شبیه‌خوانی برای شرکت در هجدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی‌ و سنتی اعلام شد.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از ستاد خبری جشنواره، سید عظیم موسوی، سعید نبئی، محسن هاشمی اعضای هیات انتخاب هجدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی‌ و سنتی را تشکیل می‌دادند که به تماشای تمامی آثار شرکت‌کننده در این بخش نشستند.

در جمع بندی نهایی مجالس «تجارت حضرت محمد(ص) و ازدواج با حضرت خدیجه» با شبیه‌گردانی امیر سلیمان مقدم از تهران، «جاسلیق نصرانی» با شبیه‌گردانی قوام‌الدین قاسمی از شهریار، «جنگ تعزیه‌ـ عیسی بت‌شکن» با شبیه‌گردانی تقی نبئی از تهران(مشروط)، «جنگ بدر» با شبیه‌گردانی احمد عزیزی از تهران(مشروط)، «جنگ صفین» با شبیه‌گردانی یوسف‌ شاه‌حسینی از تفرش، «حماسه آریوبرزن» با شبیه‌گردانی علی عزیزی از گرمسار، «شبیه مشق جنگ حضرت عباس(ع) به علی اکبر(ع)» با شبیه‌گردانی اسدالله بیگدلی از خدابنده، «شهادت میرزا ابوالقاسم فراهانی» با شبیه‌گردانی مهدی دریایی از اراک و «مجلس مهمانی امام حسین(ع)» با شبیه‌گردانی محمدحسین سلجوقی‌نژاد از کرمان (بخش کودک) به عنوان برگزیدگان این بخش برای حضور در جشنواره معرفی شدند.

هجدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی‌ و سنتی از هشتم شهریور ماه در تهران برگزار می‌شود.