» آرشیو مطالب » ۷ نمایش از ایران به جشنواره هایفست می‌رود/ تجلیل از لوون هفتوان
2220099
آرشیو مطالب - تئاتر ایران

۷ نمایش از ایران به جشنواره هایفست می‌رود/ تجلیل از لوون هفتوان

شهریور 23, 1397 0

2220099
دبیر بخش ایران جشنواره هنرهای اجرایی هایفست ارمنستان عنوان کرد این رویداد هنری از ۵ مهرماه و با حضور ۷ اثر نمایشی از کشور ایران برگزار می شود.

آلبرت بیگجانی دبیر بخش ایران جشنواره هنرهای اجرایی هایفست ارمنستان و سرپرست گروه تئاتر «دیماک» درباره این دوره از جشنواره به تئاتر آنلاین گفت: هفدهمین دوره از جشنواره بین‎المللی هنرهای اجرایی هایفست ارمنستان امسال از تاریخ ۲۷ سپتامبر تا ۵ اکتبر برابر با ۵ تا ۱۳ مهرماه برگزار می‎شود. البته تاریخ اصلی جشنواره‏ همان یکم اکتبر باید باشد اما امسال به جهت حضور سه گروه معتبر لهستانی که تور خود را قبلا برنامه ‏ریزی کرده بودند، جشنواره زودتر برگزار می‎شود. امسال ۳۵ اجرا از گروه های معتبر جهان و از هفده کشور به ارمنستان می ‏آیند.

وی ادامه داد: بخش ایران به یاد و به نام لوون هفتوان برگزار می شود و شامل نمایشگاه عکس، سخنرانی و نمایش فیلم خواهد بود. از ایران ۷ نمایش در این بخش‏ شرکت کرده ‏اند که ۲ گروه از تهران و مابقی از شهرستان حضور خواهند داشت.

بیگجانی درباره گروه های شرکت کننده در جشنواره بیان کرد: نمایش «عروسک های من» به کارگردانی وحید خسروی از نقالان کرمانشاه، «۵ دی، ۱۲ تیر، ۲۶ اسفند» به کارگردانی رضا رفیع نسب از گروه آرش لارستان فارس، نمایش «سوگلین» به کارگردانی مهدی صالحیار از گروه اوینار تبریز، نمایش «مارشملو» به کارگردانی آلبرت بیگ‎جانی و اجرای داریوش مودبیان از گروه دیماک تهران، «۱۷ اکتبر» به کارگردانی سروناز نانکلی از گروه +کودک تهران، نمایش «طوطی و بازرگان» به کارگردانی حیدر رضایی از گروه زاگرس دهلران، نمایش «هئورتات» به کارگردانی میثم صدرا و علی حمیدیان از گروه چهره‎جان بیرجند آثاری هستند که از ایران در جشنواره هایفست حضور خواهند داشت.

وی یادآور شد: از میان این آثار نمایشی ۲ اثر خیابانی و ۵ اثر، اجرای صحنه‎ای هستند و نمایش «هئورتات» نیز در مورد معلولین است. گروه های زاگرس دهلران، نقالان کرمانشاه و چهره جان بیرجند متاسفانه به علت مشکلاتی که دارند، آمدنشان هنوز قطعی نشده اما امیدواریم که مشکلاتشان حل شود.

بیگجانی در پایان صحبت هایش متذکر شد: در طول جشنواره ۱۰ ورکشاپ با اساتید بین‎المللی از کشورهای لهستان، سوئد، سوییس، آلمان، ژاپن و ارمنستان برگزار می‏ شود. این فرصت برای ایرانیان نیز فراهم شده که می‎توانند در ورکشاپ‎ها ثبت نام کنند. مسئولیت هماهنگی و شرکت گروه‎های ایرانی در ورکشاپ‏ ها و همچنین حضور عکاسان ایرانی در جشنواره، زیر نظر گروه آئورا به سرپرستی نازنین‎نانا والاجم انجام می‎ شود. همچنین در پایان جشنواره به هنرجویان، گواهینامه‎ی بین‎المللی ورکشاپ های هایفست اهدا می‎شود و به برترین عکس از نظر داوران، جایزه‏ایی تعلق می‎گیرد. علاقمندان برای شرکت در ورکشاپ می‎توانند با شماره ۰۹۹۰۴۷۶۲۹۷۵ تماس بگیرند.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×