» آرشیو مطالب » اتابک نادری: ۶۰۰ گروه ثبت شده در کشور داریم
آرشیو مطالب - تئاتر ایران

اتابک نادری: ۶۰۰ گروه ثبت شده در کشور داریم

تیر 28, 1396 0

مدیر امور تئاتر استان‌های اداره کل هنرهای نمایشی اعلام کرد که تاکنون حدود ۶۰۰ گروه تئاتری در سراسر کشور در سامانه ثبت گروه های نمایشی به ثبت رسیده اند.

به گزارش تئاتر آنلاین، اتابک نادری مدیر امور تئاتر استان های اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره وضعیت گروه های تئاتری استان های مختلف به مهر گفت: تاکنون حدود ۶۰۰ گروه تئاتری در سراسر کشور در سامانه ثبت گروه های نمایشی به ثبت رسیده اند که طبق گزارش هایی که گرفته می شود، حدود ۷۰ درصد این گروه ها فعال هستند.

وی یادآور شد: هیأت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی استان ها هر ۲ سال یک بار فعالیت گروه های نمایشی را بررسی می کنند تا فعال بودن یا نبودن هر کدام از گروه ها مشخص شود.

نادری با اشاره به رونمایی از سامانه سراسری صدور پروانه اجرای نمایش که در نشست «چشم انداز تئاتر استان ها» مطرح شد، افزود: این سامانه برای شوراهای ارزشیابی و نظارت استان های مختلف پنل مدیریتی جداگانه دارد که سالن های تئاتری از طریق این سامانه درخواست اجرای خود ارایه می دهند. ما در اداره کل هنرهای نمایشی نیز می توانیم از طریق این سامانه فعالیت ها را رصد کرده و گزارش بگیریم.

مدیر امور تئاتر استان های اداره کل هنرهای نمایشی با بیان اینکه پروانه ثبت یک گروه نمایشی سند و معرفی نامه گروه ها برای حضور در فستیوال های تئاتری مختلف است، درباره مزایای ثبت گروه های نمایشی استان ها اظهار کرد: میزان بودجه هر استان و همچنین محاسبه کمک هزینه هایی که ما نسبت به هر استان در نظر می گیریم، نسبت به تعداد گروه های فعال استان ها محاسبه و در نظر گرفته می شود.

وی در پایان درباره وضعیت برگزاری جشنواره های تئاتر استانی گفت: ۳۲ استان که با منطقه قشم ۳۳ استان محسوب می شود از اواخر مردادماه جشنواره های تئاتر استانی را برگزار می کنند تا این جشنواره ها تا پیش از ماه محرم و صفر تمام شوند. جشنواره تئاتر هر استان نهایتا ۲ خروجی خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×