» آرشیو مطالب » ۲ مجموعه فرهنگی تفاهم نامه امضا کردند/ معرفی چهره های جدید
3546549
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

۲ مجموعه فرهنگی تفاهم نامه امضا کردند/ معرفی چهره های جدید

شهریور 15, 1399 0

3546549
تفاهم نامه همکاری میان موسسه فرهنگی اکو و بنیاد آفرینش های هنری نیاوران به منظور تسهیل، تقویت و گسترش تعاملات فرهنگی و هنری منطقه در حوزه فرهنگ و تمدن منعقد شد.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران، مدیران موسسه فرهنگی «اکو» و بنیاد آفرینش های هنری نیاوران به منظور تسهیل، تقویت و گسترش تعاملات فرهنگی و هنری منطقه در حوزه فرهنگ و تمدن تفاهم نامه همکاری امضای کردند. این مراسم با حضور سرور بختی رییس موسسه فرهنگی اکو، عبادرضا اسلامی کولایی مشاور معاون وزیر و رییس فرهنگسرای نیاوران و حسن دولت آبادی نویسنده و کارگردان هنرهای نمایشی در موسسه فرهنگی اکو برگزار شد.

در ابتدای این مراسم سرور بختی در صحبت هایی با اشاره به نقش موثر مراکز مهم فرهنگی هنری کشورهای اکو در همراهی این موسسه در برگزاری برنامه ها و رویداد های فرهنگی و هنری اظهار کرد: بسیار خوشحالم که اولین تفاهم نامه همکاری در زمان حضورم در موسسه اکو با فرهنگسرای نیاوران منعقد شد. فعالیت های مشترک ما می تواند گام های ارزشمندی در پایدار کردن فعالیت های مختلف فرهنگی و هنری داشته باشد.

عبادرضا اسلامی کولایی نیز در این نشست توضیح داد: مجموعه فرهنگی و هنری و تاریخی فرهنگسرای نیاوران در دوره جدید فعالیت های خود بنا دارد تا با برگزاری برنامه های بین المللی با حضور هنرمندان برجسته کشورهای عضو موسسه فرهنگی اکو نقش بسزایی در تعاملات فرهنگی و هنری داشته باشد. امیدوارم خروجی چنین تفاهم نامه هایی منتج به معرفی چهره های جدید و ماندگار در عرضه فرهنگ و هنر کشورهای عضو اکو به جهانیان شود.

برگزاری وبینارها، همایش ها و نشست های مشترک فرهنگی و هنری با حضور شخصیت های فرهنگی و هنری، همکاری و مشارکت در برگزاری کارگاه های آموزشی با حضور استادها و مدرسان برجسته، برگزاری و اجرای هفته های فرهنگی و هنری مشترک در فرهنگسرای نیاوران و نیز در کشور های عضو موسسه فرهنگی اکو، همکاری در اجرای فعالیت های مشترک فرهنگی هنری در حوزه های شعر و ادبیات، موسیقی، نمایش، هنرهای تجسمی، فیلم و هنر های سنتی و دستی با استفاده از ظرفیت های موجود سخت افزاری و نرم افزاری به منظور معرفی اشتراکات فرهنگی کشورهای اکو از جمه موضوعات این تفاهم نامه همکاری است.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×