» آرشیو مطالب » ۱۹۷ هدیه در قالب طرح شمیم و جوانه به اصحاب فرهنگ و هنر اهدا شد
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

۱۹۷ هدیه در قالب طرح شمیم و جوانه به اصحاب فرهنگ و هنر اهدا شد

اردیبهشت 18, 1401 0

معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق اعتباری هنر با اشاره به اجرای طرح شمیم و جوانه این صندوق در دولت سیزدهم از اهدای ۱۹۷ هدیه ازدواج و فرزندآوری به اعضا خبر داد.

به گزارش تئاتر آنلاین، فرزاد طایفه حیدری معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق اعتباری با اشاره به اینکه طرح شمیم و جوانه یکی از خدمات نوین صندوق اعتباری هنر در دولت سیزدهم است گفت: از ابتدای اجرای این طرح ۱۹۷ هدیه ازدواج و فرزندآوری به اعضای صندوق پرداخت شده است.

وی با تشریح جزئیات این طرح عنوان کرد: تخصیص تسهیلات قرض الحسنه و پرداخت هدیه بلاعوض به اعضای صندوق با هدف ترویج فرهنگ ازدواج و تشویق به فرزندآوری در پیروی از فرامین رهبر معظم انقلاب در خصوص سیاست جوان سازی جمعیت از خدمات نوین صندوق در دولت مردمی است که از ابتدای مهر ۱۴۰۰ عملیاتی شده است.

معاون صندوق اعتباری هنر یادآور شد: به اعضایی که تاریخ ثبت رسمی عقد ازدواج آنها در بازه زمانی اول مهرماه ۱۴۰۰ تا ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۱ باشد تسهیلات طرح شمیم تعلق می گیرد.

به گفته وی، در قالب این طرح مبلغ ۳۰ میلیون تومان تسهیلات بدون بهره با کارمزد ۲ درصد همراه با ۵ میلیون تومان هدیه ازدواج بلاعوض تقدیم اعضای واجد شرایط می شود.

وی افزود: طرح جوانه به اعضایی تعلق می گیرد که از اول مهر سال ۱۴۰۰ تا پایان ۱۴۰۱ صاحب فرزند شوند. در قالب این طرح مبلغ ۳۰ میلیون تومان تسهیلات بدون بهره با کارمزد ۲ درصد همراه با مبلغ ۵ میلیون تومان کمک بلاعوض تقدیم می شود.

حیدری تصریح کرد: تسهیلات طرح شمیم فقط به ازدواج اول و دائم تخصیص می گیرد. در صورتی که هر یک از زوج ها و والدین (متقاضیان طرح شمیم و جوانه) عضو صندوق اعتباری هنر باشند، فقط به یکی از زوج ها وام به مبلغ ۳۰ میلیون تومان تخصیص می یابد اما هدیه بلاعوض به هر ۲ نفر تعلق می گیرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق اعتباری هنر در پایان گفت: از ابتدای اجرای این طرح به ۱۲۳ نفر از اعضا در قالب طرح جوانه و ۷۴ نفر در قالب طرح شمیم این تسهیلات تعلق گرفته است.

بسته حمایتی اصحاب فرهنگ و هنر از محل اعتبار ویژه ۵۰۰ میلیارد تومانی در سرفصل های مختلف از جمله در قالب تسهیلات بلاعوض و ۲ طرح یاد شده در دولت سیزدهم تدوین شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×