» آرشیو مطالب » یک سال است در هیأت مدیره‌های خانه تئاتر نیستم/ پله کسی نمی‌شوم
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

یک سال است در هیأت مدیره‌های خانه تئاتر نیستم/ پله کسی نمی‌شوم

خرداد 21, 1398 0


سهراب سلیمی از اعضای باسابقه و فعال خانه تئاتر تأکید کرد که یک سال است در هیأت مدیره انجمن کارگردانان خانه تئاتر عضو نیست، زیرا شعار جای عمل را گرفته است.

سهراب سلیمی کارگردان تئاتر و از اعضای باسابقه خانه تئاتر درباره دلایل کناره‌گیری خود از حضور در هیأت مدیره انجمن کارگردانان این خانه، به تئاتر آنلاین گفت: حدود ۱ سال است که در هیچ‌کدام از هیأت مدیره‌های خانه تئاتر از جمله هیأت مدیره انجمن کارگردانان عضو نیستم زیرا به این باور رسیدم که افراد فقط می‌خواهند خود را مطرح کنند و از این رو به جای عمل، شعار می‌دهند.

وی تأکید کرد: یک عمر به زعم خودم صادقانه کار کردم و این عملکرد را جزو وظایف صنفی، اخلاقی و کاری خود می‌دانم ولی افراد برای صعود خود پله می‌خواهند و من پله کسی نمی‌شوم. از یکسال پیش کاملاً دورنمای این روند خانه تئاتر را می‌دیدم.

سلیمی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: همه شعار می‌دهند که می‌خواهیم خانه تئاتر را از انزوا و از دست کهنه‌پرستان دربیاوریم. با شعار نمی‌توان این کارها را انجام داد بلکه باید به دل کار وارد شد. اینکه اشتباهات و انجام نشدن کارها به گردن دیگری بیاندازیم درست نیست، اینکه دیالوگ برقرار نشود و هر کسی بگوید آن چیزی که من می‌گویم درست است، روند نامناسبی است.

این هنرمند تئاتر با بیان اینکه از حرکت‌های شعاری خسته شدم، اظهار کرد: باید از کسی که شعارهای گنده گنده می‌دهد، ترسید. اینکه گفته می‌شود خانه تئاتر را متحول می‌کنیم شعار بزرگی است زیرا باید ببینیم در درجه اول می‌توانیم با خودمان به گفتمان برسیم. در حرف همه می‌توانیم ادعاهای بزرگ داشته باشیم ولی در عمل باید دید که قادر به انجام چه کاری هستیم.

وی در پایان سخنان خود یادآور شد: ۱۱ سال عمر خود را برای ساخت و ساز عمارت جدید خانه تئاتر گذاشتم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×