» آرشیو مطالب » یک روز برای تماشای «پری» وقت دارید
2201322
آرشیو مطالب - تئاتر ایران

یک روز برای تماشای «پری» وقت دارید

شهریور 18, 1395 0

کارگردان نمایش «پری» با اشاره به داستان این نمایش که به ماجرای قحطی در زمان قاجار می پردازد درباره شیوه اجرایی اثر توضیح داد.

به گزارش تئاتر آنلاین، امیر غفارمنش در گفتگو با مهر با اشاره به داستان نمایش «پری» که آخرین روز اجرای آن جمعه ۱۹ شهریور ماه در تالار حافظ است، گفت: نمایش «پری» به وقایع دوران قحطی در زمان قاجار می پردازد و ما سعی کردیم این متن از فضایی مفرح و کمدی برخوردار باشد.

وی درباره فضای این نمایش توضیح داد: در دوران قحطی نان در کشور در پی بسته شدن مکتبخانه توسط شاه و تبدیل آن به انبار غلات، عده ای از معلمان این مکتبخانه به مطربی روی آورده و برحسب اتفاق به جشنی در دربار دعوت می شوند و این میان اتفاقاتی رخ می دهد که مخاطب باید خودش تماشاگر نمایش باشد.

کارگردان نمایش «پری» با اشاره به فضای کمیکی که در این نمایش ایجاد شده است، اظهار کرد: فضای متن این نمایشنامه به من این اجازه را داد که به عنوان کارگردان بتوانم طنازی کنم وگرنه خود قصه به ذات ضرب کمدی ندارد.

وی با اشاره به ویژگی نمایش های ایرانی عنوان کرد: ویژگی نمایش های ایرانی همیشه این بوده است که فضایی طنازانه و کمدی را شامل می شده است. من هم سعی کردم این فضا را با کمدی های موقعیت و طنازی های کلامی روی صحنه بیاورم چراکه فکر می کنم مردم امروز ما حوصله شنیدن نصیحت ندارند. خنداندن ملت ایران سخت است ولی ما سعی کردیم این فضا را با در نظر گرفتن المان هایی در این نمایش فراهم کنیم.

غفارمنش در پایان با اشاره به شخصیت های زن پوش و مردپوش در نمایش بیان کرد: هر طنز و کمدی را نمی توان در نمایش ها به کار گرفت و خود متن هم باید تا حدی این قابلیت را دارا باشد و نمایش «پری» از این ظرفیت برخوردار بود.

امیر کربلایی زاده‌، مجید یاسر، سامان دارابی، یزدان فتوحی، مهدی زمین پرداز، کامبیز امینی، علیرضا مهران، فرزاد حاتمیان، محمد خداوردی، امیر حشمی، آرش دولتی وآزاده زارعی در این اثر نمایشی به ایفای نقش می‌پردازند.

جمعه ۱۹ شهریور آخرین روز اجرای این نمایش در تالار حافظ است و علاقمندان می توانند ساعت ۲۱ به تماشای این اثر بنشینند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×