یازدهمین دوره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان برگزار می شود

رشت- معاون هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: بعد از وقفه دو ساله به دلیل شیوع ویروس کرونا یازدهمین دوره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان برگزار می شود. به گزارش تئاتر آنلاین، سید امیر مصباح ظهر یکشنبه در جلسه سیاستگذاری جشنواره تئاتر شهروند لاهیجان در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، اظهار […]

رشت- معاون هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: بعد از وقفه دو ساله به دلیل شیوع ویروس کرونا یازدهمین دوره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان برگزار می شود.

به گزارش تئاتر آنلاین، سید امیر مصباح ظهر یکشنبه در جلسه سیاستگذاری جشنواره تئاتر شهروند لاهیجان در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، اظهار کرد: این جلسه برای برنامه ریزی جهت برگزاری یازدهمین دوره جشنواره تئاتر شهروند لاهیجان است.

وی با بیان اینکه در این جلسه به دنبال انتخاب دبیر، شورای سیاستگذاری و میزان اعتبارات پیش بینی شده برای جشنواره تئاتر شهروند لاهیجان برگزار شده است، افزود: جشنواره تئاتر شهروند لاهیجان تا قبل از شیوع ویروس کرونا به مدت ۱۰ دوره برگزار شده است.

معاون هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در ادامه با اشاره به اینکه برگزاری این جشنواره نشان دهنده هماهنگی دستگاه‌های مختلف شهر لاهیجان است، گفت: وجود این هماهنگی برای برگزاری این جشنواره سبب شده نام جشنواره تئاتر شهروند در تقویم برنامه‌های هنری استان گیلان ثبت شود.

وی به هماهنگی و همکاری خوب و مطلوب اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری لاهیجان طی ۱۰ دوره گذشته برای برگزاری جشنواره تئاتر شهروند اشاره و اضافه کرد: نتیجه همکاری‌های خوب انجام شده در این سال‌ها تبدیل جشنواره کوچک و محلی شهروند به یک جشنواره ملی و بین المللی است.

مصباح با اشاره به اینکه ساله‌های اخیر شاهد حضور هنرمندان برجسته کشور همانند گلاب آدینه، جواد عزتی، پیمان شریعتی، حسین مسافر آستانه به عنوان داور در این جشنواره بوده ایم، ادامه داد: همین نام‌های بزرگ در حوزه تئاتر کشور نشان دهنده وزن و ثبت جایگاه جشنواره تئاتر شهروند لاهیجان است.

وی افزود: از نظر کیفیت نمایش‌های اجرا شده در جشنواره تئاتر شهروند لاهیجان نیز آمار و ارزیابی‌ها نشان دهنده حضور کارگران بزرگ و به نام حوزه تئاتر کشور در این جشنواره است.

معاون هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به اینکه در حوزه‌های اجرایی و اداری برگزاری جشنواره تئاتر شهروند مشکلی وجود ندارد، تأکید کرد: در زمینه اعتباراتی که فرمانداری، شهرداری لاهیجان و اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیازمند نگاه و حمایت ویژه هستیم.