» آرشیو مطالب » گفت وگو با نیکی مظفری تهیه کننده و بازیگر نمایش نماینده ملت
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

گفت وگو با نیکی مظفری تهیه کننده و بازیگر نمایش نماینده ملت

خرداد 7, 1396 0

تئاتر آنلاین: نیکی مظفری بازیگر جوان سینما ، تئاتر و تلویزیون در سال های اخیر حضور موفقی در عرصه بازیگری داشته است و در نمایش هایی نظیر اتاق ۴۹۸ ، شب روی سنگفرش های خیس، رویاهای رام نشده بازی کرده است.

ویکار بازیگریش را با مجموعه تلویزیونی بچه ها قصه ها شروع کرد. دو سال بعد در مجموعه تلویزیونی ضلع ششم به کارگردانی مسعود فروتن در کنار بزرگان حرفه بازیگری، از جمله پدرش ایفای نقش کرد. نیکی مظفری در ادامه و در پایان دوره راهنمایی به کلاس های زنده یاد حمید سمندریان رفت و مدت دو سال فنون بازیگری را فرا گرفت و بعد از پایان دوره دبیرستان، معماری را در لندن آموخت و در بازگشت به ایران، مدت هشت سال به عنوان مدیر تولید، جانشین تهیه کننده، طراح صحنه، طراح گریم و… در فیلم فیلمسازی پدرش به کار اشتغال داشت وبه طور جدی با بازی در سریال بچه های نسبتاً بد ساخته سیروس مقدم فعالیت بازیگرش را ادامه داد. اولین انتخاب، بچه ها و قصه ها، ضلع ششم و غریب آشنا کارهای دیگر کارنامه بازیگری نیکی مظفری محسوب می شوند . نیکی مظفری در نمایش وکیل ملت در قالب یک دختر احساساتی و الکی خوش ایفای نقش می کند. نمایش نماینده ملت نوشته سجاد افشاریان،‌ اقتباس آزادی‌ است از نمایشنامه برانسیلاو نوشیچ. مجید مظفری علاوه بر کارگردانی در این نمایش به ایفای نقش نیز می‌پردازد. محمد عاقبتی مشاور کارگردان و نیکی مظفری تهیه‌کننده این نمایش است . دیگر عوامل نمایش عبارتند از : کارگردان : مجید مظفری ، بازیگران :نیکی مظفری، سوسن پرور، مجیدمظفری، وحیدآقاپور، بهنام شرفی، سام کبودوند، محمدلقمانیان، صحرا جبل عاملی ، مدیر تولید، دستیار کارگردان و برنامه‌ریز: ایمان یزدی ، طراح گرافیک، عکاس و ساخت تیزر : محمدصادق زرجویان ، مدیر فرهنگی و مشاور رسانه ای : مریم نراقی ، تبلیغات مجازی : آرین امیرخان (فیلم نیوز) . نماینده ملت از 24 اردیبهشت ماه هر شب ساعت 21:30 در سالن ناظرزاده تماشاخانه ایرانشهر به روی صحنه رفته است.با نیکی مظفری درباره بازی و تهیه کنندگی نمایش نماینده ملت گفت وگویی انجام داده ایم.

بازی در تئاتر برایتان چه ویژگی هایی دارد که در سال های اخیر پیوسته به آن می پردازید؟
موقعی که تصمیم گرفتم در بازیگری متمرکز بشوم، این عقیده را داشتم که بازی در تئاتر بستر مناسبی را در اختیارم قرار می دهد تا بتوانم نقش ها را بهتر ایفا کنم . این روزها نقطه کور را در کنار محمد رضا فروتن و هانیه توسلی در اکران دارم . در این مدت چند پیشنهاد بازیگری داشتم که یا نقش ها را دوست نداشتم و یا کارها به مرحله تولید نمی رسید. بنابراین ترجیح دادم به جای کم کاری و دور شدن از بازیگری در تئاتر فعالیتم را جدی تر دنبال کنم. در همین راستا چندی قبل در کابوس حضرت اشرف هم بازی کردم .

وضعیت اجرای نمایش نماینده ملت را چگونه ارزیابی می کنید؟
اجرای نمایش به تازگی شروع شده است وبرای اجرایش یک تیم حرفه ای و نام آشنا زحمات زیادی کشیده شده است و منتظریم مردم بیشتر به دیدن نمایش بیایند .

تهیه کنندگی در سال های اخیر به خصوص در تئاتر کار مشکلی است. چگونه تهیه کنندگی نمایش نماینده ملت را انجام دادید؟
در دفترم پدرم که تولید فیلم های مختلفی انجام می شود ، تجربه های زیادی در حوزه تهیه و تولید داشته ام و در کنار این مسئله ، چون پدرم در این نمایش به عنوان کارگردان و بازیگر حضور دارد نمی خواستم تمرکزش معطوف به امور مالی اجرا بشود و دوست داشتم تمرکزشان فقط روی بازی و کارگردانی باشد . بنابراین قبول مسئولیت تهیه کنندگی در جهت کمک به پدرم بود .

آیا در زمینه انتخاب بازیگران هم مشارکت داشتید؟
انتخاب بازیگران نمایش توسط پدرم با توجه به شرایط کاریشان انجام شد .

آیا تهیه کننده خوش حسابی هستید؟
نمی دانم. این را باید از بازیگران و سایر عوامل بپرسید.

ملودی نقشی که بازیش می کنید ، مثل اغلب آدم های نمایش بین تیپ شخصیت در نوسان است؟
بله، به علت فضای نمایش چنین ویژگی وجود دارد و البته داستان نمایش در باره یک زمان و موقعیت خاصی است .

به چه لحاظ داستان نمایش خاص است؟
در قصه نمایش یک اتفاقی رخ می دهد و باعث درگیر شدن آدم ها می شود و به نوعی در نماینده ملت این شخصیت ها نیستند که قصه را پیش می برند ، بلکه مسئله و موقعیت کاندیدا شدن ایوان برای نمایندگی موتور درام را روشن می کند . در این میان خانواده ایوان و دخترش ملودی هم درگیر این موقعیت پدرش می شود . ملودی هم در این ماجرا همراه می شود و برخوردش هم با این قضیه متفاوت است . ملودی از نگاه من دختر جوانی است که پر از شور و نشاط است ودرگیر دنیای کودکیش است وبحث نماینده شدن پدرش برایش اولویت مهمی نیست .

نوع رفتارهایی که ملودی در قبال مرد جوان وکیل مستاجر خانه شان و سایر شخصیت های نمایش بروز می دهد ، نشان می دهد دختر ساده دلی است؟
ملودی در دنیای خودش سیر می کند و از شخصیت من خیلی دور است وبه همین دلیل ایفایش برایم جذابیت زیادی داشت .

ملودی علاقه زیادی به ازدواج دارد؟
بله ، دوست دارد ازدواج کند و گیجی و سربه هوا بودنش مسائل مختلفی را در داستان به وجود می آورد .

آیا در متن اصلی نمایش نامه ملودی چنین ویژگی هایی داشت؟
در پروسه تمرینات و دور خوانی ها با کارگردان در باره ویژگی های ملودی مفصل حرف زدم و طبیعی است در ایفای نقش تغییر و تحولاتی صورت گرفت . بهرحال هر بازیگری برای ایفای نقشش یک سری ایده و نطریه دارد . من تلاش کردم طوری نقش ملودی را بازی کنم که برای مخاطب ملموس و قابل باور باشد و سربه هوا بودنش باعث بروز مسائل مختلفی بشود . بنابراین بعد از مشاوره با کارگردان و نویسنده نمایش سجاد افشاریان این مسائل را در نقش به کار بردم.

آیا عشقی که به وکیل جوان ابراز می کند ، عشق واقعی است؟
ملودی دختر عاشق پیشه ای است که چون مرد جوان وکیل در خانه آنها زندگی می کند دلبسته او می شود. درحالی که معنی و مفهوم واقعی عشق را نمی داند .

نکته جالب در باره ملودی ان است در شرایطی که قرار است بین پدر و شوهرش در جریان انتخابات یکی را انتخاب کند . خیلی سریع و بدون تردید جانب شوهرش را می گیرد؟
این برمی گردد به شخصیت سطحی و بدون عمق دختر که با احساساتش تصمیم می گیرد .

گفت وگو از احمد محمد اسماعیلی  – ایران تئاتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×