» آرشیو مطالب » گفت‌وگو با داریوش مودبیان درباره اجرای «گلگشت در گلستان»
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

گفت‌وگو با داریوش مودبیان درباره اجرای «گلگشت در گلستان»

فروردین 20, 1396 0

داریوش مودبیان مترجم و کارگردان پیشکسوت تئاتر نمایش «گلگشت در گلستان» را در هجدهمین جشنواره نمایش‌های آئینی سنتی روی صحنه می‌برد.

به گزارش تئاتر آنلاین، گروه تئاتر مردم به سرپرستی داریوش مودبیان مترجم و کارگردان پیشکسوت تئاتر که مدتی است آثار نویسنده‌های بزرگ جهان همچون چخوف، مروژک، برشت، کورتولین، فرانسوا تیساندیه و… را به صورت مستمر در خانه موزه استاد انتظامی روی صحنه برده، از اجرای نمایش «گلگشت در گلستان» در هجدهمین جشنواره نمایش‌های آئینی سنتی خبر داد.
مودبیان در حالی از اجرای این اثر نمایشی در جشنواره نمایش‌های آئینی سنتی به ایران تئاتر خبر داد که بر اساس برنامه از پیش اعلام شده، این هنرمند فعالیت‌های خود در سال 96 را از روز 2 اردیبهشت ماه آغاز می‌کند. بر این اساس از 2 تا 4 اردیبهشت ماه جاری و تنها به مدت سه شب، نمایش «دلگشا» که گزیده‌ای از لطایف عبیدزاکانی است را با اجرای خودش روی صحنه می‌برد.
مودبیان درباره محتوای این اثر و حکایت‌هایی که انتخاب کرده، گفت: در این اجرا حکایت‌ها و طنزهایی را عبید انتخاب و برای نمایش تنظیم کردم که زمینه‌های اجتماعی دارند و تاکیدشان هجو مناسبات اجتماعی در زمان خودشان است ولی تعمیم‌پذیر نیز هستند.
این کارگردان تئاتر ادامه داد: از روز 5 اردیبهشت ماه نیز نمایش «دو آدم خجالتی» نوشته اوژن لابیش را در خانه موزه استاد انتظامی اجرا خواهیم کرد که این اثر یک کمدی ودویل فرانسوی است.
داستان نمایش «دو ادم خجالتی» درباره آدم‌های خجالتی است که در زمانی‌که باید صحبت کنند خجالت می‌کشند. این اثر درباره فرد خجالتی است که به خواستگاری دختری می‌رود. این در حالی است که دختر و پدرش خواستگار را دیده و پسندیده‌اند. خجالتی بودن پسر جوان باعث می‌شود که در گفت‌وگو با دختر از هر چیزی جز اصل قضیه صحبت شود. در این میان موقعیت‌های کمدی و اتفاقات بسیار جالبی پیش می‌آید که نمایش را جذاب می‌کند. در این اثر نشان داده می‌شود که خصلت‌های پسندیده نیز وقتی از حداعتدال خارج شوند دردسرهایی را به دنبال خواهند داشت.
در نمایش «دو آدم خجالتی» که از 2 تا 14 اردیبهشت ماه ساعت 20 در خانه موزه انتظامی روی صحنه می‌رود، علیرضا اخوان، سعید پارسا، علی دشتی، آریا راد، میعاد راشدی، هستی رزازچیان، آرین صفایی، مهرناز عباسی، سعید عسکری، اشکان میرزاشفیع، داریوش مودبیان و نگار نیکنامی ایفای نقش می‌کنند.
لازم به یادآری است داریوش مودبیان پیش از این نمایش‌هایی همچون «مزاحم کوچولو»، «قرارداد با مرگ»، «کمدی شایعه»، «آقای فالنتین، «حواله پستی و خانواده گومیدان»، «اتهام»، «هفت خیار شاهانه»و … را اجرا کرده است.

ایران تئاتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×