» برگزیده » گزارش از اجرای تالارهای نمایشی پس از تعطیلات
0128
برگزیده - تئاتر ایران

گزارش از اجرای تالارهای نمایشی پس از تعطیلات

آذر 8, 1391 0

0128تالارهای نمایشی بعد از پشت سر گذاشتن ایام سوگواری تاسوعا و عاشورا از شامگاه چهارشنبه 8 آذر ماه فعالیت خود را از سر می‌گیرند.

با بلاتلیف بودن اجرای نمایش «ترن» نوشته حمیدرضا آذرنگ و کار نیما دهقان، تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر همچنان میزبان نمایش «هفت شب با میهمان ناخوانده» نوشته و کار فرهاد آییش است که اجرای آن ادامه دارد.

این نمایش هر شب ساعت 19 به صحنه می‌رود.

در تالار «چهارسو» نمایش «جاده طولانی مارپیچ» نوشته محمد چرم‌شیر و کار رضا گوران اجرا می‌شود. این نمایش که مدت زمان آن 55 دقیقه است راس ساعت 20 به صحنه می‌رود.

تالار «قشقایی» نیز میزبان نمایش «طوفان» نوشته حسین فدایی حسین و کار آرش دادگر است که ساعت 19 به مدت 70 دقیقه اجرا می‌شود.

این نمایش که اثری درباره حضرت مسلم (ع) است، سه شنبه 7 آذر ماه نیز به صحنه رفت.

«عطسه 21 دسامبر» عنوان نمایشی است نوشته و کار سید محمد مهدی خاتمی که هر شب ساعت 18 در تالار سایه به صحنه می‌رود. همزمان با این نمایش، «تا یک بشمار» اثر جدید زهرا صبری در کارگاه نمایش اجرا می‌شود.

اما تالار استاد سمندریان تماشاخانه ایران‌شهر میزبان نمایش «مکبث» نوشته ویلیام شکسپیر و کار قطب‌الدین صادقی است که هر شب ساعت 20 در این تالار اجرا می‌شود.

تماشاخانه «سنگلج» این روزها میزبان نمایش «من سیاوش نیستم» نوشته‌ی سید مهدی شربتی و کار حسین فرخی است که هر شب راس ساعت 19:30 دقیقه اجرا می‌شود.

در تالار حافظ نیز نمایش «آخرین حکایت فرهاد» نوشته مهدی میرباقری و کار شهره سلطانی، اجرایش را آغاز می‌کند.

تالار مولوی نیز به طور همزمان میزبان دو نمایش است. در تالار کوچک این تئاتر، نمایش «آخرین نوار کراپ» نوشته ساموئل بکت و کار علی اکبر علیزاد اجرا می‌شود. اجرای این نمایش راس ساعت 18:30 دقیقه است.

همچنین تالار اصلی مولوی میزبان نمایش «پچپچه‌های پشت خط نبرد» یکی از بهترین نمایش‌نامه‌های علیرضا نادری است که با کارگردانی اشکان خیل‌نژاد کارگردان جوان تئاتر به صحنه می‌رود، این نمایش هر شب ساعت 19:30 دقیقه به صحنه می‌رود.

« خون و ماتیک » نام نمایشی است که در تماشاخانه مهر حوزه هنری اجرا می‌شود، این نمایش به کارگردانی سروش طاهری از 8 آذر ماه 91 در سالن مهر حوزه هنری به روی صحنه می‌رود.

نمایش « خون و ماتیک » که در نهمین جشنواره سراسری تئاتر ماه به عنوان اثر برگزیده این جشنواره منتخب شد ، حائز دریافت جوایز اول کارگردانی ، اول بازیگری زن ، اول طراحی صحنه و سوم بازیگری مرد است. این نمایش ، روایت سه داستان مربوط به دفاع مقدس در سه زمان مختلف است که در ایستگاه قطار اندیمشک اتفاق می‌افتد.

تالار هنر نیز میزبان نمایش عروسکی «تیربه جای شیر» به کارگردانی افشین ناظری است. این اثر نمایشی که کاری از گروه تئاترمکتب است، ویژه‌ی گروه سنی «الف وب» به صحنه می‌رود.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×