گزارشی از گالری‌های تهران در روزهای ابتدایی پاییز

با پایان یافتن فصل تابستان نگارخانه‌ها، گالری‌ها و فرهنگسراها با به نمایش گذاشتن آثار هنرمندان مختلف، شروع فصل پاییز را با گرمی آغاز کردند.

با پایان یافتن فصل تابستان نگارخانه‌ها، گالری‌ها و فرهنگسراها با به نمایش گذاشتن آثار هنرمندان مختلف، شروع فصل پاییز را با گرمی آغاز کردند.

به گزارش MrArt.ir، نمایشگاهی از آثار هنرمندان مختلف در جهت انتقال مفاهیم پنهان و ناخوشایند زندگی، در گالری شیرین برپا شده است. 22 اثر در نمایشگاه ارائه شده است که کوچکترین آن در اندازه 70×60 و بزرگترین آن 180×200 است.

نمایشگاه «زده‌گی» ششمین نمایشگاهی است که آیدین خانکشی نمایشگاه‌گردان آن است. وی پیش از این، در بیش از 30 نمایشگاه گروهی نیز شرکت داشته است. گالری شیرین واقع در خیابان ولنجک، خیابان هجدهم، پلاک 9، تا روز نهم مهر ماه همه روزه از ساعت 11 تا 20 (جمعه 16 تا 20) پذیرای علاقه‌مندان به هنر است.

فرهنگسرای نیاوران

نمایشگاهی از نقاشی‌های میترا توکلی با عنوان «فانوس نگاه» در فرهنگسرای نیاوران به نمایش گذاشته شده است. در این نمایشگاه مجموع 22 نقاشی در ابعاد مختلف و با تکنیک رئال در معرض دید عموم قرار گرفته است.

این نمایشگاه تا هفتم مهر ماه در سرای هنر فرهنگسرای نیاوران از ساعت 15 تا 22 پذیرای علاقه‌مندان به هنر نقاشی است.

گالری سیحون

نمایشگاهی از طراحی‌های احمد نصراللهی در گالری سیحون گشایش یافته است. نصراللهی درباره‌ی این نمایشگاه می‌گوید: این طراحی‌ها بیشتر به سبک کارهای نمادین و دارای جنبه‌های نمادشناسانه است. معتقدم هنرمند می‌تواند با هنرش هویت زمان خود را عرضه کند. هویتی که از گذشته‌های دور برای ما به یادگار مانده و ما نمی‌توانیم بدون در نظر گرفتن گذشته امروز را بنا کنیم. محتوا در هنر همان مسائل انسانی و ارزشی و عاطفی است، اما نوع بیان و مناسبات تغییر کرده است.

این نمایشگاه از پنجم تا 10 مهر ماه در گالری سیحون واقع در خیابان وزراء، کوچه چهارم، شماره‌ی 11 پذیرای علاقه‌مندان به هنر طراحی است.

موزه هنرهای معاصر تهران

نمایشگاه گروهی مکتب سقاخانه عصر روز سه‌شنبه – 29 مردادماه – با حضور مقامات فرهنگی هنری، مسؤولان، استادان و هنرمندان در محل موزه هنرهای معاصر تهران افتتاح شد.

برای اولین‌بار، آثار مکتب سقاخانه در هر هشت گالری این مجموعه به نمایش درآمده است. در این نمایشگاه بیش از 95 اثر از هنرمندان مکتب سقاخانه از جمله منصور قندریز،‌ حسین زنده‌رودی، فرامرز پیلارام، مسعود عربشاهی، پرویز تناولی، ناصر اویسی، ژازه طباطبایی و صادق تبریزی روی دیوار رفته است. نمایشگاه مروری بر آثار جنبش سقاخانه در موزه هنرهای معاصر تهران تا 21 آبان‌ماه ادامه خواهد داشت.

موزه‌ی عکسخانه‌ی شهر

موزه‌ی عکسخانه‌ی شهر از 24 شهریور ماه میزبان نمایشگاه عکس غلامرضا نصراصفهانی با عنوان «قاب‌ها و خاطره‌ها» است. این نمایشگاه مجموع 23 قطعه عکس از پرتره‌ی کودکان، از زمان قاجار به بعد است که روی آن‌ها با استفاده از بافت فلزات تکنیک جدیدی اجرا شده و به نمایش گذاشته شده است. این نمایشگاه تا 27 مهر ماه در موزه‌ی عکسخانه شهر به نشانی میدان هفت تیر، خیابان بهار شیراز، میدان بهار شیراز ادامه دارد.

گالری ساربان

نمایشگاه گروهی نقاشی‌خط با عنوان «به استقبال پاییز» از روز جمعه، 29 شهریور ماه در گالری ساربان افتتاح شده است. در این نمایشگاه 25 اثر از هشت هنرمند نقاشی‌خط به نمایش گذاشته خواهد شد. این آثار از نسل میانه‌ی هنرمندان نقاشی‌خط انتخاب شده‌اند. گالری ساربان به نشانی خیابان شهید بهشتی، خیابان صابونچی(مهناز)، کوچه مهماندوست، پلاک 8 تا 15 مهر ماه از ساعت 16 تا 20 میزبان علاقه‌مندان است.

گالری ایست

سومین فستیوال «30 هنرمند‌، 30 پرفورمنس‌، 30 روز» از روز 4 مهرماه آغاز به کار کرده است.

سومین دوره‌ی این فستیوال با اهداف آموزشی و وجوه مختلف آموزشی برای مخاطبین عام و بخشی از آموزش‌ها برای مخاطبین خاص آماده شده است. این اجراها از چهارم مهرماه تا 14 آبان غیر از روزهای شنبه و چهارشنبه و در مجموع 30 روز برگزار می‌شوند. این فستیوال علاوه بر گالری ایست واقع در ونک خیابان شهید خدامی پلاک 40 در مجموعه هتل آپارتمان «طوبی» واقع در خیابان ولیعصر‌، بالاتر از خیابان ظفر‌، خیابان ناصری‌، شماره 17 هم برگزار می‌شود.

گالری نقش جهان

نمایشگاهی از آثار میکس‌مدیای توحید خلیل‌آذر از امروز، جمعه پنجم مهرماه در نگارخانه نقش‌جهان افتتاح می‌شود. در این نمایشگاه 11 اثر در معرض دید عموم قرار می‌گیرد که در ابعاد مختلف 30 در 90 تا 100 در 160 است.

این نمایشگاه تا روز 10 مهر همه روزه در این گالری واقع در خیابان نیاوران، خیابان مژده، خیابان محمود احمد زمانی، خیابان آیت الله محمودی 2، پلاک9 ادامه می‌یابد.

ایسنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.