گروه های «روایت راهیان» راهی کربلا شدند

گروه های ششمین همایش بین‌المللی تئاتر مردمی پیاده روی اربعین «روایت راهیان» راهی کربلا شدند. به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از ستاد خبری رویداد، ششمین همایش بین‌المللی تئاتر مردمی پیاده روی اربعین «روایت راهیان» که از تاریخ ۱۷ شهریور در شهرهای نجف، کوفه و مسیر پیاده روی نجف تا کربلا در عمودهای ۱۶۱، ۴۵۵ […]

گروه های ششمین همایش بین‌المللی تئاتر مردمی پیاده روی اربعین «روایت راهیان» راهی کربلا شدند.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از ستاد خبری رویداد، ششمین همایش بین‌المللی تئاتر مردمی پیاده روی اربعین «روایت راهیان» که از تاریخ ۱۷ شهریور در شهرهای نجف، کوفه و مسیر پیاده روی نجف تا کربلا در عمودهای ۱۶۱، ۴۵۵ و ۱۶۱ به اجرا برنامه می‌پرداختند با اتمام اجراها راهی شهر کربلا و کاظمین شدند.

ششمین همایش بین‌المللی تئاتر مردمی پیاده روی اربعین «روایت راهیان» در بخش های مختلف شامل قصه‌خوانی، شبیه خوانی، تعزیه‌خوانی، نقالی، شعرخوانی، اجرای سرودهای آیینی و بخش هنرهای تجسمی روز دوشنبه ۲۱ شهریور ماه در تماشاخانه سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خراسان رضوی و محوطه آن به کار خود پایان دادند و کاروان «روایت راهیان» برای ادامه اجراها به سمت شهر کربلا و کاظمین حرکت کردند تا اجراهای خود را از ۲۲ شهریور در این شهر ها به انجام برسانند.

در سه روز گذشته، ۱۱ گروه سرود دانش آموزی و نمایشی از شهرهای گرگان، زاهدان، صوفیان، تبریز، پارس آباد، اردبیل، قم، تهران، کارون، آبادان، اهواز، کرمانشاه، خرم آباد، کرج به اجرا پرداختند.

اجراها مثل روزهای گذشته، با نوای سنج و دمام گروه آبادان بعد از اقامه نماز مغرب و عشا آغاز و تا ۲۴ شب به طول می انجامید. در انتها، هنرمندان و مردم حاضر در مسیر پیاده روی اربعین با مداحی و سینه زنی برای سالار شهیدان همراه می‌شدند.

ششمین همایش بین‌المللی تئاتر مردمی پیاده روی اربعین «روایت راهیان» با آرش ساربان به عنوان دبیر اجرایی و سید مصطفی موتورچی به عنوان دبیر هنری از ۱۷ تا ۳۰ شهریور در کشور عراق برگزار می‌شود.