» آرشیو مطالب » «کوکوی کبوتران حرم» در ایام نوروز/ وقتی رازهای زنان فاش می‌شود
3409287
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

«کوکوی کبوتران حرم» در ایام نوروز/ وقتی رازهای زنان فاش می‌شود

فروردین 14, 1399 0

3409287
فیلم-تئاتر «کوکوی کبوتران حرم» به کارگردانی افسانه ماهیان از جمله آثاری است که برای تماشا در ایام نوروز پیشنهاد می‌شود.

به گزارش تئاتر آنلاین، با توجه به تعطیلی تماشاخانه‌ها و مراکز هنری به دلیل جلوگیری از شیوع بیماری کرونا در ایام تعطیلات نوروزی و لزوم در منزل ماندن اکثر مردم به علاقه مندان تئاتر و هنرهای نمایشی برای پر کردن اوقات فراغتشان دیدن فیلم-تئاترهای مختلف پیشنهاد می‌شود که در همین راستا دیدن فیلم-تئاتر «کوکوی کبوتران حرم» به کارگردانی افسانه ماهیان می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

«کوکوی کبوتران حرم» از جمله نمایشنامه‌های شناخته شده و محبوب علیرضا نادری نویسنده خوش قریحه و کم کار تئاتر ایران است که پیش از این توسط خودش نیز به صحنه رفته است.

این اثر نمایشی در ظاهر متنی زنانه است و در آن ۱۲ زن در سفری به شهر مشهد معضلات و مسایل تلخ زندگی و جامعه امروز خود را بازگو می‌کنند اما در واقع علیرضا نادری در این نمایش رازهای زنان را برای مردان بازگو می‌کند و خوب شنیدن و دیدن زنان برای خوب فهمیدن آنها یکی از نکات مورد توجه در نمایشنامه است.

افسانه ماهیان این اثر نمایشی را سال ۹۶ در پردیس تئاتر شهرزاد و با حضور (به ترتیب نقش) مرضیه بدرقه، بهناز جعفری، ناهید مسلمی، مسیح کاظمی، عاطفه رضوی، فروغ قجابگلی، مرضیه وفامهر، یلدا عباسی، فرزانه سهیلی، گیتی قاسمی، شقایق دهقان، شیدا خلیق و با صدای امیر جعفری در پردیس تئاتر شهرزاد به صحنه برد.

فیلم-تئاترها این روزها در اکثر شهر کتاب‌ها، فروشگاه‌های فروش فیلم‌های شبکه نمایش خانگی و بعضی کتاب‌فروشی‌های معتبر قابل خرید هستند همچنین علاقه‌مندان می‌توانند با خرید اینترنتی و تماشا در وی او دی‌های مختلف این محصولات را با هزینه مناسب‌تری تماشا کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×