1289جهانگیر کوثری از تهیه‌کنندگان با سابقه سینمای ایران تهیه‌کنندگی نمایش “مرغ باران” به کارگردانی پری صابری را عهده‌دار شد.

 به گزارش mrart.ir، جهانگیر کوثری از جمله تهیه‌کنندگان فعال و با سابقه سینمای ایران است که طی سال‌های گذشته تهیه آثار متعددی سینمایی نظیر “بانوی اردیبهشت”، “دختران خورشید”، “زیر پوست شهر”، “روزگار ما”، “مقصد”، “یک شب”، “عصر جمعه”، “به آهستگی”، “نسل جادویی”، “خون بازی”، “می‌زاک”، “حیران” و “سوت پایان” را عهده‌دار بوده است. البته کوثری برای اجرای برنامه‌های ورزشی در تلویزیون نیز شهرت دارد.

این فعال عرصه تهیه‌کنندگی سینما این روزها عهده‌دار تهیه‌کنندگی “مرغ باران” به عنوان جدیدترین اثر نمایشی پری صابری از چهره‌های شناخته‌شده تئاتر ایران است. نمایش “مرغ باران” داستان خود را از زمان شاهنامه آغاز کرده و به نیما یوشیج ختم می‌شود.

289
این اثر نمایشی که تمرینات خود را آغاز کرده در مراحل انتخاب بازیگران و عوامل گروه است و قرارست از اواخر اردیبهشت‌ماه سال 92 اجرای عمومی خود را در تالار وحدت آغاز کند.

پری صابری پیش از این نمایش‌های متعددی نظیر “شمس پرنده”، “رند خلوت‌نشین” و “رستم و سهراب” را در ایران و کشورهای دیگر به صحنه برده است. “مرغ باران” پیش از این قرار بود در بهار سال جاری به صحنه رود که این امر میسر نشد.

لینک کوتاه :
اشتراک گذاری :