کوئنتین تارانتینو سراغ «پادکست» می‌رود/ بررسی فیلم‌های وی‌اچی‌اس

کوئنتین تارانتینو و راجر آوری به عنوان دو رفیق فیلمساز اولین پادکست خود را ماه آینده منتشر می‌کنند. به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از ورایتی، کوئنتین تارانتینو و راجر آوری که دوستانی قدیمی هستند اولین پادکست خود را ماه آینده راه‌اندازی می‌کنند تا از طریق آن درباره فیلم‌های قدیمی مورد علاقه‌شان صحبت کنند و […]

کوئنتین تارانتینو و راجر آوری به عنوان دو رفیق فیلمساز اولین پادکست خود را ماه آینده منتشر می‌کنند.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از ورایتی، کوئنتین تارانتینو و راجر آوری که دوستانی قدیمی هستند اولین پادکست خود را ماه آینده راه‌اندازی می‌کنند تا از طریق آن درباره فیلم‌های قدیمی مورد علاقه‌شان صحبت کنند و به کشف چیزهای جدید در آن‌ها بپردازند.

این پادکست با نام «پادکست آرشیو ویدیویی» از ۱۹ جولای کارش را شروع می‌کند و این دو با تماشای دوباره فیلم‌ها و صحبت درباره آنها سعی دارند تا یاد گذشته را زنده کنند. این دو نفر حدود ۴۰ سال پیش در کالیفرنیا در فروشگاهی کار می‌کردند که کلکسیونی از نوارهای وی‌اچ‌اس داشت و آن‌ها را به مشتریان اجاره می‌داد.

تارانتینو و آوری سال ۱۹۸۳ در این فروشگاه با هم همکار شدند و آنجا به عشق مشترکشان به فیلم‌های کمتر شناخته شده پی بردند. دانش دایره‌المعارفی آن‌ها از فیلم‌ها، موجب شد تا به چهره‌های سرشناسی در محل و منطقه کارشان بدل شوند و بعد در نوشتن فیلمنامه «پالپ فیکشن» با هم‌همکاری کردند که برنده اسکار شد. تارانتینو سال ۱۹۹۵ این آرشیو ویدیو را خرید و فروشگاه را در خانه خودش بازسازی کرد.

در این پادکست تارانتینو و آوری درباره فیلم‌هایی چون فیلم علمی تخیلی «ستاره تاریک» محصول ۱۹۷۴ ساخته جان کارپنتر با بازی دن اوبانون، فیلم جاسوسی «مورن‌ریکر» محصول ۱۹۷۹ ساخته لوئیس گیلبرت با بازی راجر مور در نقش جیمزباند، فیلم ترسناک «دیمونوئید: پیام‌آور مرگ» محصول ۱۹۸۱ ساخته آلفردو زاکاریاس با بازی استوارت ویتمن و فیلم ترسناک ماجراجویی «پیرانا» محصول ۱۹۷۸ ساخته جو دانته با بازی بردفورد دیلمن درباره یک ماهی گوشت‌خوار به کاوش می‌پردازند.

مجری پادکست گالا آوری دختر راجر است که در این کار آنها را همراهی می‌کند.

تارانتینو و آوری در بیانیه‌ای گفتند: هرگز تصورش را هم نمی‌کردیم که ۳۰ سال بعد از اینکه با هم پشت پیشخوان آن فروشگاه کار می‌کردیم دوباره با هم باشیم و همان کار را انجام دهیم: درباره فیلم‌های وی‌اچ‌اس صحبت کنیم.

آنها در ادامه نوشته‌اند: تماشای فیلم چیزی بود که ما را به هم نزدیک کرد و همین عشق موجب شده با مجموعه اصلی آن آرشیو خود را احاطه کنیم و از جایی که به فیلمسازی روی آوردیم و به شهرت رسیدیم دوباره با هم همکار شویم و به دوران طلایی وی‌اچ‌اس سفر کنیم. می‌خواهیم به شما خوش‌آمد بگوییم تا در آرشیو جواهرات این فیلم‌ها که در قفسه‌های ما پنهان هستند با ما همراه شوید.