1340امروز درپنجمین روز برگزاری بیست و هشتمین جشنواره موسیقی فجر گروه موسیقی «ماهریز» به سرپرستی هادی اینانلو و آواز مظفر شفیعی به اجرای برنامه خواهند پرداخت.

 به گزارش MrArt، کنسرت گروه ماهریز در دو بخش آواز ابوعطا و دستگاه همایون برگزار خواهد شد. بخش نخست این   کنسرت با آواز بداهه‌ در مایه‌ی ابوعطا آغاز می‌شود و با پیش‌درآمد و چهارمضرابی از حسین اینانلو ادامه می‌یابد. در بخش نخست سازهای کمانچه، سه‌تار و تنبک جواب آوازهای مظفر شفیعی را خواهند داد.

همچنین در بخش دوم که در دستگاه همایون است، چهارمضراب‌های «سایه و سرو» و «بیداد» اجرا می‌شود و در ادامه نیز علاقمندان شاهد اجرای سه تصنیف «تابِ دلِ سوخته» و «دیرگاهی‌ست…» از هادی اینانلو، «کجایی؟» از حسین اینانلو و از هادی اینانلو خواهند بود.

گروه ماهریز با سنتور «هادی اینانلو»، سه تار و عود «حسین اینانلو»، رباب «ابراهیم پوستین چی»، دف «محمد بلبلی»، تنیبک« پویان گرامی»، تار « امیر ابوطالب» و کمانچه «حسام اینانلو» به همراه مظفر شفیعی به عنوان یکی از استادان به‌نام آواز ایرانی، 29 بهمن، ساعت 21 در فرهنگسرای ارسباران به اجرای کنسرت می‌پردازد.

اجرای گروه ماهریز از جمله برنامه‌هایی است که امسال مورد توجه علاقمندان موسیقی قرارگرفت و ظرفیت سالن برای این اجرا  در مدت بسیار کوتاهی تکمیل شد.

بخش «نسل دیگر» گروه‌هایی را معرفی می‌کند که آثاری نو در قالب موسیقی ردیف ایرانی ارائه می‌کنند. در این دوره از جشنواره هفت گروه در بخش «نسل دیگر» حضور دارند.

لینک کوتاه :
اشتراک گذاری :