» آرشیو مطالب » کسی پیگیر احوال رضا رویگری هست؟/توضیحات مدیرعامل هنرمندان پیشکسوت
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

کسی پیگیر احوال رضا رویگری هست؟/توضیحات مدیرعامل هنرمندان پیشکسوت

اردیبهشت 6, 1401 3

مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت پس از انتشار ویدئویی از شرایط نامناسب رضا رویگری بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون کشورمان توضیحاتی را در این زمینه ارائه داد.

سید عباس عظیمی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت در گفتگو با تئاتر آنلاین درباره برخی از صحبت‌ها و حواشی مرتبط با شرایط فعلی رضا رویگری خواننده و بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون که پس از انتشار فیلمی از وضعیت نامناسب این هنرمند در آسایشگاه سالمندان در فضای مجازی مطرح شد، اظهار داشت: بنده هم به سهم خود از شرایطی که برای جناب رویگری پیش آمده بسیار ناراحتم و نهایت تلاشم را انجام می‌دهم که در این زمینه هر پیگیری که لازم باشد را انجام دهیم، اما متاسفانه این هنرمند ارزنده کشورمان عضو موسسه هنرمندان پیشکسوت نیست و از سال ۱۳۹۴ که مکاتبات برای عضویت این هنرمند آغاز شد، شورای ارزشیابی هنرمندان تشخیص نداده که ایشان می‌تواند عضو موسسه هنرمندان پیشکسوت شود.

عظیمی گفت: بنده تلاش کردم این هنرمند را طی مقاطع مختلف در جریان خدمات و فعالیت‌های موسسه قرار بدهم؛ حتی تلاش کردیم تا در حد امکانات و شرایطی که داشتیم، جناب رویگری را با سایر اعضا به سفر یا دورهمی و جشن‌ها ببریم تا حال و هوای روحی این هنرمند پیشکسوت تغییر کند، ولی به دلیل اینکه این هنرمند از جهت شرایطی که توضیح دادم عضو موسسه هنرمندان پیشکسوت نبودند، پیگیری مسائل مرتبط با این هنرمند، با موسسه نبوده است. هرچند به دلیل وظیفه‌ای که در موسسه هنرمندان پیشکسوت داریم از کنار موضوع نیز بی‌تفاوت رد نشدیم و یک دغدغه دائمی در این زمینه داشته‌ایم.

وی افزود: مدارک و شواهد گواه است که نهایت تلاش خود را برای عضویت ایشان در موسسه انجام دادیم. حتی ۱۱ روز از استقرار مجدد اینجانب به عنوان مدیرعامل موسسه نگذشته بود که در بهمن ماه سال ۱۴۰۰ مجدداً نامه‌ای به شورای ارزشیابی هنرمندان ارسال و درخواست عضویت استاد رویگری را مطرح کردم. از طرفی فارغ از تمام این احوال، بنده به شدت دنبال حواشی و مسائل این هنرمند عزیز و گرامی بودم. یعنی اصلاً چنین نبوده که چون جناب رویگری عضو موسسه نیست، ماجرا را رها کرده باشیم. حتی به خاطر دارم از جانب ایشان مطلبی تهیه شد و ضمن تشریح شرایطی که در آن قرار داشتند بنا شد که بخشی از اظهارت وی درباره شرایطی که دارد با تایید ایشان در رسانه‌ها منتشر شود، ولی به دلیل اینکه جناب رویگری تلفن خود را پاسخ نداد و ما هم ناگزیر بودیم به دلیل رعایت اخلاق حرفه‌ای و رسانه‌ای خبرنگاران حتماً تایید وی را برای انتشار مصاحبه داشته باشیم، این امر نیز میسر نشد.

مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت ادامه داد: برخی از مسائل خانوادگی جناب رویگری هم از جمله محدودیت‌هایی است که وزارت ارشاد یا موسسه هنرمندان پیشکسوت نمی‌تواند به لحاظ اخلاقی و خانوادگی به آن ورود یا دخالت کند.

عظیمی تصریح کرد: بنده و تمام مدیران ذی‌ربط هم مانند تمام دغدغه‌مندان اهل هنر و هم به عنوان مدیر فرهنگی علاقه‌مند و پیگیر هستیم که جناب رویگری هرچه زودتر در شرایط مطلوبی قرار گیرد. البته بنده به صورت کامل در جریان هستم که در حوزه معاونت امور هنری و سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز مسائل مرتبط با جناب رویگری در حال پیگیری است و طی روزهای آینده نتایج آن به اهالی محترم رسانه اطلاع رسانی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×