«کالبدشکافی» مرد مرده که پایش از کفن بیرون ماند/ اجرا از ۱۹ دی

Reading Time: 2 minutes نمایش «کالبدشکافی» به کارگردانی سامان ارسطو اجرای خود را از ۱۹ دی در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر آغاز می کند. دریافت ۷ MB به گزارش تئاتر آنلاین، نمایش «کالبدشکافی» تازه ترین نمایش سامان ارسطو بعد از اجرای نمایش «خودکار بی‌کار» است که با طراحی، بازی و کارگردانی وی اجرای عمومی خود را از ۱۹ […]

Reading Time: 2 minutes

نمایش «کالبدشکافی» به کارگردانی سامان ارسطو اجرای خود را از ۱۹ دی در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر آغاز می کند.

دریافت ۷ MB

به گزارش تئاتر آنلاین، نمایش «کالبدشکافی» تازه ترین نمایش سامان ارسطو بعد از اجرای نمایش «خودکار بی‌کار» است که با طراحی، بازی و کارگردانی وی اجرای عمومی خود را از ۱۹ دی ساعت ۱۸ در تالار سایه مجموعه تئاترشهر آغاز می کند.

بازیگران این نمایش (به ترتیب حروف الفبا) نادیا باوند، هدیه خانیان، حمیدرضا سنگیان، مانا شریفیان، سیما شکری، ماهی عظیمی، مرتضی علیدادی، میثم غنی زاده، فرناز قبادی، امیرموید باوند و سامان ارسطو بازیگران هستند.

دیگر عوامل این نمایش عبارتند از دستیار کارگردان و برنامه ریز: امیرموید باوند، طراح لباس: سامان ارسطو، عکاسان: بابک حقی، علی مرزبان، ساخت تیزر: علیرضا قیدیان، موسیقی تیزر: آوا اعرابی، گرافیست: میثم قهرمانی نژاد.

فروش بلیت این نمایش از ١٢ ظهر روز پنجشنبه ۱۳ دی آغاز می شود.

در یادداشت ارسطو برای اجرای این نمایش آمده است: «خبر بد اینکه ما هیچ به مختصات خود آگاه نیستیم ولی اکنون در پوست خود نمی گنجیم؛ چراکه به زودی کالبدشکافی خواهیم شد. «کالبد شکافی» یک پداگوژی از اتفاقات واقعی آدم ها و برای آدم هاست. اتفاقاتی که در گذشته رخ داده اند، امروز رخ می دهند و یا در شرف رخ دادنند؛ نگاهی نو به هزارتوی پر پیچ و خم گونه ما. اگرچه این اثر در یک محدوده خاص جغرافیایی ساخته و پرداخته شده اما از آن فراتر می رود و صرفا از قشری خاص، اندیشه ای خاص یا هر چیز که به نوعی متفاوت باشد، سخن نمی گوید. از همه آدم ها می گوید؛ هر آدم، یک اقلیت. هرچند که همه علاقه مند به گنجاندن جمعیتی در دسته های گوناگون هستند.

بازیگران نمایش، چه آنهایی که سال ها با من کار کرده اند و چه بازیگران جدیدتر همگی صادقانه کوشیده اند، انرژی گذاشته اند و روزها و ساعت ها در کارگاهی که بخشی از روزمره زندگی ماست از کار خود شگفت زده شدند تا بدون هیچ ادعایی روی صحنه بیایند. نه برای نام و نه برای شو آف های مرسوم. برای آگاهی و شگفت زده شدن. امید که مردم نیز همراه ما باشند تا با هم شگفت زده شویم.»

سامان ارسطو سال گذشته نمایش «همان باش؛ که نیستی» را در جشنواره «فایند ٢٠١٧» روی صحنه کمپانی «شابونه» برلین برد و پس از ۲ اجرا در کنار توماس اوستر مایر و رومئو کستلوچی با همان نمایش به لا-نف پاریس دعوت شد. نمایش «خودکارِ بیکار» آخرین ساخته او به تهیه کنندگی آوای دیوانگان است.

دیدن این نمایش به افراد زیر ۱۵ سال توصیه نمی شود.