کاریکاتورهای مطبوعاتی “بزرگ خاورمیانه” شد

گالری آتبین از روز جمعه ۳۱ خرداد ماه میزبان مجموعه‌ای از کارتون‌های مطبوعاتی آروین با نام “بزرگ خاورمیانه” خواهد بود.

گالری آتبین از روز جمعه ۳۱ خرداد ماه میزبان مجموعه‌ای از کارتون‌های مطبوعاتی آروین با نام “بزرگ خاورمیانه” خواهد بود.

 به گزارش MrArt، گالری آتبین جمعه ۳۱ خردادماه میزبان مجموعه‌ای از کارتون‌های مطبوعاتی آروین خواهد بود که بزرگ خاورمیانه نام دارد و شامل ۴۰ کارتون منتشر شده‌ اخیر هنرمند است که به انتخاب خودش برای دومین سال پیاپی در گالری آتبین به روی دیوار می‌رود. آروین در توصیح نمایشگاهش گفته است که کارهای این نمایشگاه در سال‎های ۹۱ و ۹۲ منتشر شده‎اند و همگی دیجیتالی هستند. در نمایشگاه از هر اثر سه نسخه وجود دارد که همه آنها برای فروش هستند.

وی ادامه می‌دهد که آثار این نمایشگاه پیش از این در مطبوعات کثیرالانتشار مانند روزنامه شرق، اعتماد و مغرب و یا مجلات و یا سایت‌های خبری منتشر شده‌اند. این آثار لزوما سیاسی و خبری نیستند بلکه ویژگی‎های بصری و تصویرگری نیز در آنها وجود دارد و از میان کارهای شخصی و منتشر نشده نیز چند اثری در این مجموعه گنجانده شده است.

این کاریکاتوریست مطبوعاتی درباره محتوای آثار خود نیز اظهار می‌کند که گرچه در کارهایم موضوعات روز را نیز مدنظر قرار می‎دهم اما تلاش می‎کنم آثارم به شکلی باشد که به عنوان مانعی برای عرضه، با محدودیت زمانی و خبری روبه رو نباشد و تاریخ مصرفش محدود به دوره‌ای خاص نباشد.

وی همچنین درباره انتخاب نام “بزرگ خاورمیانه” برای نمایشگاه تازه خود گفت: در میان آثارم کاری هست که در آن ایران همچون مادر خاورمیانه نشان داده شده است؛ البته کارهای دیگری نیز با محوریت ایران، خلیج فارس و مسائل ملی در این نمایشگاه وجود دارد که در مجموع موجب شدند نام “بزرگ خاورمیانه” را برای نمایشگاه انتخاب کنم.

آروین، کاریکاتوریست و کارتونیست مطبوعاتی ۳۰ ساله، پانزده‌سال است به صورت حرفه ای به ارایه کاریکاتور در مطبوعات داخلی و خارجی می پردازد. نمایشگاه “بزرگ خاورمیانه” از ۳۱ خرداد تا ۱۱ تیرماه همه روزه ۴ تا ۹ بعدازظهر در گالری آتبین واقع در خیابان ولیعصر، پایین‌تر از چهارراه پارک‌وی، کوچه تورج، کوچه خاکزاد، پلاک ۴۹ برای بازدید عموم برقرار است.