کارگردان اردبیلی فیلمساز برتر جشنواره فیلم «شانتی» فرانسه شد

اردبیل – رئیس انجمن سینمای استان اردبیل گفت: فیلم ساخته رضا جمالی، فیلمساز برجسته اردبیلی موفق شد در جشنواره فیلم شانتی فرانسه رتبه برتر را کسب کند. به گزارش تئاتر آنلاین، میر دولت موسوی ظهر شنبه در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار کرد: جایزه فیلم اول هیئت داوران جشنواره سینمای ایران در «شانتی» فرانسه به […]

اردبیل – رئیس انجمن سینمای استان اردبیل گفت: فیلم ساخته رضا جمالی، فیلمساز برجسته اردبیلی موفق شد در جشنواره فیلم شانتی فرانسه رتبه برتر را کسب کند.

به گزارش تئاتر آنلاین، میر دولت موسوی ظهر شنبه در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار کرد: جایزه فیلم اول هیئت داوران جشنواره سینمای ایران در «شانتی» فرانسه به فیلم «پیر مردها نمی‌میرند» اولین فیلم بلند رضا جمالی تعلق گرفت.

وی جمالی را از کارگردانان برجسته ایران و استان دانست و افزود: این جشنواره در «شانتی» و «سانلیس» فرانسه و از ۱۳ الی ۱۶ آبان ماه سال جاری به ابتکار مرکز (ایران و فرانسه) با همکاری شهرداری شانتی و مجموعه کاخ تاریخی در این شهر و چندین نهاد دیگر فرانسه برگزار شد که هنرمند اردبیلی در این جشنواره خوش درخشید.

رئیس انجمن سینمای استان تصریح کرد: این جشنواره در ۲ بخش رقابتی و غیر رقابتی که مختص فیلم‌های ایرانی بود برگزار شد که جایزه ویژه هیئت داوران این جشنواره که فقط به یک فیلم برتر اعطا می‌شد به فیلم بلند کارگردان اردبیل اعطا شد.

به گفته موسوی تندیس این جشنواره توسط «اتین ژاکوبه» مجسمه ساز معروف فرانسه و با الهام از اشعار عباس کیارستمی طراحی شده است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: این فیلم همزمان در جشنواره فیلم بین المللی نوزدهمین دوره جشنواره فیلم «اینورنس» اسکاتلند به نمایش در آمد که در این جشنواره نیز مورد توجه مخاطبین قرار گرفت.