کاروانی که ۲۶ سال در راه است

محمود فرهنگ کارگردان نمایش مذهبی «خورشید کاروان» به مناسبت بیست و ششمین سال تولید و اجرای این اثر نمایشی، دل نوشته ای را منتشر کرد.

محمود فرهنگ کارگردان نمایش مذهبی «خورشید کاروان» به مناسبت بیست و ششمین سال تولید و اجرای این اثر نمایشی، دل نوشته ای را منتشر کرد.

به گزارش تئاتر آنلاین، محمود فرهنگ کارگردان نمایش مذهبی «خورشید کاروان» که طی ۲۶ سال گذشته تولید و اجرا می شود، دل نوشته ای را به مناسبت بیست و ششمین سال اجرای این اثر نمایشی منتشر کرد.

در این دل نوشته چنین آمده است:

«سال ۱۴۳۸ در تهران در کنار قتلگاه ۷۲ تن که روزگاری خون خود را در راه بارور شدن درخت انقلاب اسلامی نثار کردند کاروانی که ۲۶ سال است در حال حرکت به سوی ماندگاری و جاودانگی رسالت بزرگی از حرکت طوفنده عزیز زهرا ابا عبدالله علیه السلام است در این مکان در سال ۱۴۳۸ و در ماه صفر سفرش را آغاز نموده است اگر چه تا بوده این گونه بوده است و خواهد بود. تو گویی که گاهی تنها یاورت عشق ایشان باشد و رسالت تو ادامه راه حضرت دوست است. امسال سال سوم است که راهب پیر را نداریم و یادش گرامی است اما اگر پرچمی در این راه ۲۶ سال برافراشته باشد و هنوز دل هایی باشند که همراه این هنر باشند و علم را نگهدارند پایین بیاید جای بسی امید است، امیدی برای زنده نگه داشتن زبانی از هنر که بتواند از حلقومش ندایی از سالار شهید به گوش رسد.

اگرچه در این بازار مکاره هر کسبه کاری مشغول است و دل مشغولی خود را دارد، اما ۲۶ سال روزهای کمی نیست که بتوان از آن گذشت و چه کودکانی که ۲۶ سال پیش در این کاروان اسیران را ایفای نقش می کردند حال خود در این گروه نقش بزرگ تری دارند اما هنوز پای این علم در حال خدمت به سالار شهیدان هستند اما در خاک ریزی به نام هنر تئاتر که کاروانی را همراهی می کند. اگر چه مهربانی ها شد با این کار و امروز اگر نامهربانی باشد بازهم به جان خریداریم که بی مهری هم از هر که باشد برای دوستاران این کاروان مهر است که مهر اصلی و دست نوازش بر سر دوستداران باید توسط حضرت ایشان بر سر ما باشد که هست و آن شعله ای است که هیچ گاه کم نمی شود، از بی مهری ها و نامهربانی ها نمی هراسد و شعله اش و حرارت آن بیشتر می شود چه اینکه زبان هنر تئاتر برنده تر است.

کاروان خورشید گاهی مثل کاروان فرزندان سالار شهیدان مورد نامهربانی و بی مهری قرار می گیرد اما مهربانی همیشگی از طرف صاحب این حرکت است که دل دوستدارانش را گرم می کند.

همیشه نزدیک ماه صفر که می شود این شعله ی گرم کننده که از قلب مبارک خاندان امام حسین ع بر قلب های دوستدارانش می تابد و خورشیدی است که نورش و گرمایش کم نمی شود و در ماه محرم و صفر این گرما بیشتر و بیشتر می شود تا جائیکه این کاروان خورشید، خورشید کاروان شروع به تابیدن می کند نورش هم بر سر همه هست خصوصا گروهی که بیش از ربع قرن در حال تلاش است و تلاش می کند رسالت خود را با اجرای نمایش و تاباندن نور خاندان شهیدان کربلا بر قلب دوستداران اهل بیت زنده نگه دارد. به امید اینکه همیشه خداوند این نعمت را به ما دهد تا زنده نگه داریم نام ایشان را با زبانی دیگر از هنر ان شاءالله.»