» آرشیو مطالب » چهره های هنری بازیگرِ مهمان نمایش «پالت» می‌ شوند
آرشیو مطالب - تئاتر ایران

چهره های هنری بازیگرِ مهمان نمایش «پالت» می‌ شوند

خرداد 31, 1396 0

تعدادی از چهره های مطرح هنری طی روزهای اجرای نمایش «پالت» به کارگردانی محمد حاتمی به عنوان بازیگرِ مهمان روی صحنه حضور پیدا می کنند.

به گزارش تئاتر آنلاین، محمد حاتمی نویسنده و کارگردان نمایش «پالت» درباره حضور چهره های هنری به عنوان بازیگر مهمان این نمایش، عنوان کرد: طبق برنامه ریزی هایی که صورت گرفته ما در هر شب از اجرای نمایش علاوه بر حضور گروه ثابت بازیگران روی صحنه از یک هنرمند به عنوان بازیگر مهمان استفاده می کنیم. این هنرمند صرفا محدود به حوزه بازیگری و تئاتر نیست. بلکه ممکن است ما در شب هایی از یک هنرمند موسیقی برای حضور در اجرا استفاده کنیم.

وی ادامه داد: این ایده پیش از این نیز در اجرای نمایش «آرامسایش» و حتی پیش تر در نمایش «خوابگرد» نیز طراحی و اجرا شده و خوشبختانه با استقبال خوبی از سوی مخاطبان و هنرمندان مواجه شد. در این اجراها هنرمندانی چون رضا یزدانی، فرمان فتحعلیان، همایون نصیری از حوزه موسیقی و بسیاری دیگر از هنرمندان در حوزه های مختلف هنری روی صحنه بنا به اقتضای محتوایی نمایش هنرنمایی می کردند که دوست دارم این شیوه در نمایش «پالت» نیز ادامه پیدا کند.

وی در توضیح نحوه حضور بازیگران مهمان در برخی از اجراها ادامه داد: بخشی از کار ما هرشب به یک بازیگر یا یک هنرمند مهمان اختصاص پیدا می کند. من برای این ایده دلایلی دارم که با اجرای آن یک مواجهه در بازیگری اتفاق می افتد. بازیگری که اصلا تمرین نکرده و قرار است یک مونولوگ اجرا کند، مونولوگی که در خدمت داستان کلی و اصلی است و در همان مسیری گام بر می دارد که نویسنده و کارگردان مد نظرش قرار داده است. این شکلی از اجراست که من آن را تجربه کرده و به آن علاقه مندم و تصور می کنم می تواند ایده جذابی برای تماشاگر باشد.

نمایش «پالت» به نویسندگی و کارگردانی محمد حاتمی و تهیه کنندگی امیرحسین پورعظیمی هر روز غیر از شنبه ها ساعت ۲۱:۳۰ در تالار استاد ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر به صحنه می رود.

سوسن پرور، یزدان جیریایی، مهران رنج بر، بهنام شرفی، سمیرا کریمی، محمد نادری و محمد حاتمی ( به ترتیب حروف الفبا) بازیگران نمایش «پالت» به نویسندگی و کارگردانی محمد حاتمی و تهیه کنندگی امیرحسین پور عظیمی هستند.

این در حالی است که ایمان یزدی مدیرتولید، دیاکو خاکی دستیار کارگردان و برنامه ریز، روزبه حسینی دراماتورژ، محمد حاتمی طراح صحنه و نور، هلیا شکری طراح لباس، فهیمه حسینی طراح پوستر، بروشور و عکاس، علی شایانفر ساخت دکور، فرزانه میرزا بابایی، سارا احمدی و یاسمن لطفی دستیاران لباس، نیما قپانوری کارگردان ویدئویی و ساخت تیزر، شمیس پورشاه رضایی منشی صحنه، مهران انامی مدیر صحنه، امیرقالیچی تبلیغات مجازی و علیرضا سعیدی امور رسانه ای عوامل اجرایی نمایش را تشکیل می دهند.

گروه موسیقی «ایونت» به سرپرستی حسام هوشیانی و نوازندگی آریا قاسمی نوازنده گیتار و خواننده، آروین سیدان نوازنده هارمونیکا، امیرحسین قائم مقامی نوازنده گیتار سولو، حسام هوشیانی نوازنده کوبه ای نیز کار آهنگسازی و اجرای موسیقی نمایش را به عهده گرفته اند.

عکس از رضا معطریان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×